Кула кран POTAIN HDT 70

PDF
кула кран POTAIN HDT 70
кула кран POTAIN HDT 70 слика 2
кула кран POTAIN HDT 70 слика 3
кула кран POTAIN HDT 70 слика 4
кула кран POTAIN HDT 70 слика 5
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
кула кран POTAIN HDT 70 слика 7
кула кран POTAIN HDT 70 слика 8
кула кран POTAIN HDT 70 слика 9
кула кран POTAIN HDT 70 слика 10
кула кран POTAIN HDT 70 слика 11
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/11
PDF
50.000 €
Нето цена
61.500 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка POTAIN
Модел HDT 70
Тип кула кран
Година на производство 1998
Дофат на стрела 45 м
Висина на подигање 34.2 м
Локација Полска Wisznia Mała
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Machineryline ID FD29470
Опис
Капацитет на крајот на стрелата 1.1 т
Состојба
Состојба половни
Документи
Дополнителни информации
Боја жолт
Дополнителни информации
Англиски
Potain HDT 70
Capacity: 6.000 kg
Reach: 45 m
Year of production: 1998
45 m radius 1000 kg max. 6000 kg
Hook height 15.60 / 24.90 / 34.20 m
Panoramic cab, movable side
including radio remote control,
Ballast set
Прикажи цел коментар
Potain HDT 70
Tragkraft: 6.000,00 m/t
Ausladung: 45,00 m
Bj. 1998
45 m Ausladung 1.000 kg max.6.000 kg
Hakenhöhen 13,6/22,9/32,2 m
Panoramakabine, seitl. verfahrbar
inkl. Funkfernsteuerung
kpl. Ballast
Potain HDT 70
Udźwig: 6.000kg
Wysięg: 45 m
Rok produkcji: 1998
Maks. udźwig na końcu wysięgu 1100kg
Wysokość pod hak 15,60/24,90/34,20 m
Kabina panoramiczna, boczna ruchomya
w tym pilot radiowy,
Komplet balastu
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
кула кран POTAIN MD 285 POTAIN MD 285 цена на барање Кула кран 1998 12000 кг Полска, Baniocha
кула кран POTAIN MD 175A POTAIN MD 175A цена на барање Кула кран 1999 8000 кг Полска, Baniocha
кула кран POTAIN MD 265 POTAIN MD 265 цена на барање Кула кран 1995 12000 кг Полска, Baniocha
кула кран POTAIN 65 A POTAIN 65 A цена на барање Кула кран 1998 2500 кг Бугарија, София
кула кран LIEBHERR 140 ECH LIEBHERR 140 ECH цена на барање Кула кран 2000 Полска, Wielogłowy