Огласот Кран гасеничар KOBELCO CKE 2500-2 е продаден и не е вклучен во пребарувањето!
Слични огласи
кран гасеничар TEREX Demag CC 2800-1 TEREX Demag CC 2800-1 1.800.000 € Кран гасеничар 2010-01-01 15333 м/ч Белгија, Stabroek
кран гасеничар KOBELCO CKE2500 KOBELCO CKE2500 цена на барање Кран гасеничар 09/2009 250000 кг Кина, Shanghai
кран гасеничар KOBELCO 7150 KOBELCO 7150 цена на барање Кран гасеничар 03/2009 5500 м/ч Кина, Shanghai
кран гасеничар KOBELCO SL6000 KOBELCO SL6000 цена на барање Кран гасеничар 2008 12500 м/ч Кина, Hefei
кран гасеничар KOBELCO 7150 KOBELCO 7150 цена на барање Кран гасеничар 2008 15000 м/ч Кина, Shanghai, Jinshan District
кран гасеничар KOBELCO CKE 2500-2
Продадено
1/1
Марка KOBELCO
Модел CKE 2500-2
Тип кран гасеничар
Година на производство 2009
Локација Белгија Frasnes-lez-Gosselies
Датум на објавување ное 21, 2022
Machineryline ID GU27971
Опис
Капацитет на крајот на стрелата 250 т
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Англиски
Kobelco CKE 2500-2
Year 2009
capacity 250T
Boom 61m
Luffing jib 61 mt
Hook:150 t/100t , 70 t ,35 t, 13 t
Track:1.22mt
Counterweight: 90 + 24 t (Including baseplate)
Kobelco - Load moment limiter / Operational & good condition
inspection report existing
Прикажи цел коментар