Корпа дробилка MB BF 903

PDF
PDF
35.000 €
Контактирајте го продавачот
Марка MB
Модел BF 903
Тип корпа дробилка
Година на производство 2008
Зафатнина 0.75 м³
Нето тежина 3500 кг
Локација Германија Eltmann
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот 4378
Опис
Зафатнина 0.75 м³
Дополнителна опрема
Систем за брза замена
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Боја црн
Дополнителни информации
Германски
Ausstattung / Technische Daten:
Aufnahme Schnellwechsler Lehnhoff MS-21 und MS-25
Anschlussschläuche mit Schnellkupplungen
Korngrösse verstellbar
Baggertypen von 20 bis 28 t
Gewicht 3.500 kg
Ladevolumen 0,75 m³
Maulöffnung 900 x 450 mm
Backenöffnung von 20 bis 120 mm
Abmessungen:
Länge 2.450 mm
Breite 1.350 mm
Höhe 1.450 mm

Shovel volume: 1 m3
Drive condition: 95 %
Ausstattung / Technische Daten
Anschlussschläuche mit Schnellkupplungen
Korngrösse verstellbar
Baggertypen von 20 bis 28 t
Gewicht 3.500 kg
Ladevolumen 0,75 m³
Maulöffnung 900 x 450 mm
Backenöffnung von 20 bis 120 mm
Abmessungen
Länge 2.450 mm
Breite 1.350 mm
Höhe 1.450 mm
Прикажи цел коментар
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
нови корпа дробилка MB BF 90.3 Нови MB BF 90.3 цена на барање Корпа дробилка 2021 3500 кг Германија, Harpstredt
корпа дробилка VTN VF 18 VTN VF 18 цена на барање Корпа дробилка 2008-01-01 Холандија, Roosendaal