Огласот Компресор SULLAIR S38 е продаден и не е вклучен во пребарувањето!
Слични огласи
компресор SULLAIR PM 220 SULLAIR PM 220 3.200 € Компресор 1988 11346 м/ч Германија, Frankenthal/Pfalz
компресор KAESER M 20 KAESER M 20 2.900 € Компресор 2008 19.03 кс Германија, Frankenthal/Pfalz
компресор COMPAIR C38 COMPAIR C38 3.800 € Компресор 2006 1654 м/ч Германија, Frankenthal/Pfalz
компресор Atlas Copco XAS 186 Atlas Copco XAS 186 13.500 € Компресор 2008 3137 м/ч Германија, Frankenthal/Pfalz
компресор SULLAIR S38
Продадено
1/7
3.500 €
Нето цена
4.165 €
Бруто цена
Марка SULLAIR
Модел S38
Тип компресор
Година на производство 2008
Локација Германија Saarlouis
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот 18K017
Опис
Притисок 7 бар
Мотор
Сила 24.47 кс (17.99 kW)
Оски
Оски 1
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Германски
Sullair S38 Kompressor
7 Bar
Interne Nummer: 18K017