Компресор KAESER M20

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/11
PDF
2.900 €
Нето цена
3.451 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка KAESER
Модел M20
Тип компресор
Година на производство 2011
Работни часови 980 м/ч
Локација Германија Saarlouis
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот 19K006
Опис
Притисок 7 бар
Мотор
Марка Kubota
Сила 19.05 кс (14 kW)
Оски
Оски 1
Сопирачки
EBS
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Германски
Kaeser M20
Interne Nummer : 19K006
Baujahr : 2011
7 bar
Motor : Kubota
Leistung : 14 kW
Schallpegel
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
компресор KAESER M20 KAESER M20 3.200 € Компресор 2011 1465 м/ч Германија, Saarlouis
компресор KAESER M 36 G13 KAESER M 36 G13 6.500 € Компресор 2011 761 м/ч Германија, Frankenthal/Pfalz
компресор KAESER M 21 KAESER M 21 2.900 € Компресор 2006 1722 м/ч Германија, Saarlouis
компресор KAESER M 20 KAESER M 20 2.900 € Компресор 2008 19.03 кс Германија, Frankenthal/Pfalz
компресор KAESER M 20 KAESER M 20 2.000 € Компресор 2006 1490 м/ч Германија, Saarlouis