Компресор KAESER M 20

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/10
PDF
2.000 €
Нето цена
2.380 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка KAESER
Модел M 20
Тип компресор
Година на производство 2006
Работни часови 1490 м/ч
Нето тежина 477 кг
Локација Германија Saarlouis
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот 16K060
Опис
Притисок 7 бар
Мотор
Сила 19.05 кс (14 kW)
Гориво дизел
Оски
Оски 1
Сопирачки
EBS
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Германски
Kaeser M 20 Kompressor
7 Bar
Gewicht 477 Kg
14 Kw
VideoLink
покажи контакти
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
компресор KAESER M 21 KAESER M 21 2.900 € Компресор 2006 1722 м/ч Германија, Saarlouis
компресор SULLAIR 38 K SULLAIR 38 K 2.000 € Компресор 2006 1400 м/ч Германија, Saarlouis
компресор KAESER M 43 KAESER M 43 4.500 € Компресор 2006 41.6 кс Германија, Frankenthal/Pfalz
компресор KAESER M20 KAESER M20 3.200 € Компресор 2011 1465 м/ч Германија, Saarlouis
компресор KAESER M 50 KAESER M 50 5.900 € Компресор 2007 44.19 кс Германија, Frankenthal/Pfalz