Количка за комисионирање JUNGHEINRICH EKS312 Z+S 800 DZ

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/16
PDF
Цена:
на барање
Побарајте цена
Контактирајте го продавачот
Марка JUNGHEINRICH
Модел EKS312 Z+S 800 DZ
Тип количка за комисионирање
Година на производство 2015
Работни часови 3570 м/ч
Носивост 1200 кг
Тип на јарбол триплекс
Висина на подигање 8.8 м
Локација Холандија Wijchen
Датум на објавување јан 08, 2022
Каталошки број на продавачот 21036.5887
Опис
Вкупни димензии височина - 3.52 м
Мотор
Гориво електро
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Холандски
Manufacturer + model JUNGHEINRICH EKS 312
Mast Z + S - 100 ** 800 DZ
ID 21036.5887
Cat.Used
Mast 3F
Lowered height 3520 mm
Lifting height 8800 mm
Capacity 1200 kg
Platform height 8000 mm
Picking height 9600 mm
Init.Yes
Year 2015
Hours 3570 hours
Capacity 48 v / 620 ah

OptionsCabin = 1400 mmuitgevoerd met zijgeleiding ( INCLUDING side roll / wheels 
CE Marking: yes
Freelift: 2720mm
Condition General: ALMOST_NEW
Condition Optical: ALMOST_NEW
Condition Technical: ALMOST_NEW
Прикажи цел коментар
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи