Огласот Камион-мешалка Stetter на шасија Scania P380 е продаден и не е вклучен во пребарувањето!
Слични огласи
камион-мешалка Scania P340PS Scania P340PS цена на барање Камион-мешалка 2005 634791 км Германија, Lübbecke
камион-мешалка Scania P340PS Scania P340PS цена на барање Камион-мешалка 2005 365406 км Германија, Lübbecke
камион-мешалка Scania 2x P360 Scania 2x P360 39.499 € Камион-мешалка 2014 249267 км Германија, Lübbecke
камион-мешалка Scania P 370 CB Scania P 370 CB 48.500 € Камион-мешалка 2014 296280 км Германија, Stuhr / Groß Mackenstedt
Марка Scania
Модел P380
Тип камион-мешалка
Година на производство 2009
Прва регистрација 2009-10
Километража 344373 км
Зафатнина 9 м³
Вкупна тежина 32000 кг
Локација Германија Niederzier
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Machineryline ID RQ36116
Опис
Марка на мешалка за бетон Stetter
Мотор
Сила 279 kW (379 кс)
Зафатнина 11710 cм³
Менувачи
Тип рачен
Оски
Оски 4
Оскина конфигурација 8x4
Кабина
Авто греач
Клима уред
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Боја бел