Камион-мешалка Intermix на шасија Scania P360 8x4 | 9m³ Intermix*Klima*Blattfederung

PDF
PDF
48.900 €
Нето цена
58.191 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка Scania
Тип камион-мешалка
Прва регистрација 2014-03
Километража 304720 км
Зафатнина 9 м³
Вкупна тежина 32000 кг
Локација Германија Stuhr / Groß Mackenstedt
Датум на објавување 23.11.2023
Каталошки број на продавачот 0047/23
Опис
Марка на мешалка за бетон Intermix
Мотор
Сила 265 kW (360 кс)
Гориво дизел
Зафатнина 12740 cм³
Евро Euro 5
Менувачи
Тип полуавтоматски
Оски
Оски 4
Оскина конфигурација 8x4
Суспензија пружина/пружина
Сопирачки
ABS
Кабина
Клима уред
Контрола на клима
Електрично подигање на стакла
Сончев покрив
Штитник од сонце
Состојба
Состојба половни
Техничкиот преглед важи до 2023-07
Дополнителни информации
Боја бел

Дополнителни информации — Камион-мешалка Intermix на шасија Scania P360 8x4 | 9m³ Intermix*Klima*Blattfederung

Германски
Climatisation: Klimaanlage
Driving Cab: Nahverkehr
9 m³ Intermix-Aufbau
Nahverkehr-Fahrerhaus
Trommelbremse
Diff.-Sperre
elektr. + beheiz. Spiegel
Alle Angaben ohne Gewähr / Zwischenverkauf vorbehalten
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Scania P 370 CB 48.500 € Камион-мешалка 2014 296280 км Германија, Stuhr / Groß Mackenstedt
Scania 2x P360 39.499 € Камион-мешалка 2014 249267 км Германија, Lübbecke
Scania 124-380PS цена на барање Камион-мешалка 1999 665406 км Германија, Lübbecke