Огласот Камион-мешалка Scania P340PS е продаден и не е вклучен во пребарувањето!
Слични огласи
камион-мешалка Scania P340PS Scania P340PS цена на барање Камион-мешалка 2005 634791 км Германија, Lübbecke
камион-мешалка Scania P340PS Scania P340PS цена на барање Камион-мешалка 2005 365406 км Германија, Lübbecke
камион-мешалка Scania 124-380PS Scania 124-380PS цена на барање Камион-мешалка 1999 665406 км Германија, Lübbecke
Марка Scania
Модел P340PS
Тип камион-мешалка
Година на производство 2005
Прва регистрација 2005-07
Километража 634791 км
Зафатнина 9 м³
Вкупна тежина 32000 кг
Локација Германија Lübbecke
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Machineryline ID UB31724
Мотор
Сила 250 kW (340 кс)
Гориво дизел
Зафатнина 10640 cм³
Евро Euro 4
Филтер за дизел честички
Менувачи
Тип рачен
Оски
Оски 4
Оскина конфигурација 8x4
Состојба на гумите 60 %
Сопирачки
ABS
EBS
Кабина
Клима уред
Контрола на клима
Темпомат
Круз контрола (темпомат)
Тахограф
Дополнителна опрема
ASR
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Боја зелен