Камион-мешалка Scania P 370 CB

PDF
PDF
48.500 €
Нето цена
57.715 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка Scania
Модел P 370 CB
Тип камион-мешалка
Година на производство 2014
Прва регистрација 2014-04
Километража 296280 км
Зафатнина 9 м³
Вкупна тежина 32000 кг
Локација Германија Stuhr / Groß Mackenstedt
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот 0365/23
Мотор
Сила 272 kW (370 кс)
Гориво дизел
Зафатнина 12740 cм³
Евро Euro 6
Менувачи
Тип Opticruise
Оски
Оски 4
Оскина конфигурација 8x4
Суспензија пружина/пружина
Сопирачки
ABS
Кабина
Патен компјутер
Клима уред
Контрола на клима
Темпомат
Греач за седишта
Круз контрола (темпомат)
Електрично подигање на стакла
Сончев покрив
Штитник од сонце
Состојба
Состојба половни
Техничкиот преглед важи до 2024-05
Дополнителни информации
Боја бел

Дополнителни информации — Камион-мешалка Scania P 370 CB

Германски
Climatisation: Klimaanlage
Driving Cab: Nahverkehr
Speed Control: Tempomat
9 m³ Intermix IMI 9.1UL Aufbau
Opticruise Getriebe (mit Kupplungspedal) NEW CLUTCH / NEUE KUPPLUNG
Nahverkehr-Fahrerhaus
Trommelbremse
Diff.-Sperre
Multifunktionslenkrad
elektr. + beheiz. Spiegel
Alle Angaben ohne Gewähr / Zwischenverkauf vorbehalten
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Scania 2x P360 39.499 € Камион-мешалка 2014 249267 км Германија, Lübbecke