Камион-мешалка SCANIA 114-380PS 8x4 7Qubik Stetter Euro:4 ZF-Schalte

PDF
PDF
Цена:
на барање
Побарајте цена
Контактирајте го продавачот
Марка SCANIA
Модел 114-380PS 8x4 7Qubik Stetter Euro:4 ZF-Schalte
Тип камион-мешалка
Година на производство 2002
Прва регистрација 2002-03
Километража 665406 км
Вкупна тежина 26000 кг
Локација Германија Lübbecke
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Machineryline ID RP20322
Каросерија
Автоматска кука за влечење
Мотор
Сила 221 kW (300 кс)
Гориво дизел
Евро Euro 4
Филтер за дизел честички
Менувачи
Тип рачен
Оски
Оски 4
Оскина конфигурација 8x4
Сопирачки
ABS
Кабина
Темпомат
Круз контрола (темпомат)
Тахограф
Штитник од сонце
Дополнителна опрема
Блокада на диференцијал
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Боја зелен
Дополнителни информации
Германски
Emissions Sticker: 4 (Green)
Climatisation: A/C (man.)
Driving Cab: Local traffic
Full Service History
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
камион-мешалка SCANIA P340PS SCANIA P340PS цена на барање Камион-мешалка 2005 365406 км Германија, Lübbecke
камион-мешалка SCANIA Betonmischer SCANIA Betonmischer цена на барање Камион-мешалка 2005 634791 км Германија, Lübbecke
камион-мешалка SCANIA P360 SCANIA P360 цена на барање Камион-мешалка 2014 249267 км Германија, Lübbecke