Хидраулична зглобна платформа Manitou 200ATJ RC

PDF
хидраулична зглобна платформа Manitou 200ATJ RC
хидраулична зглобна платформа Manitou 200ATJ RC
хидраулична зглобна платформа Manitou 200ATJ RC слика 2
хидраулична зглобна платформа Manitou 200ATJ RC слика 3
хидраулична зглобна платформа Manitou 200ATJ RC слика 4
хидраулична зглобна платформа Manitou 200ATJ RC слика 5
хидраулична зглобна платформа Manitou 200ATJ RC слика 6
хидраулична зглобна платформа Manitou 200ATJ RC слика 7
хидраулична зглобна платформа Manitou 200ATJ RC слика 8
хидраулична зглобна платформа Manitou 200ATJ RC слика 9
хидраулична зглобна платформа Manitou 200ATJ RC слика 10
Заинтересирани сте за огласот?
1/10
PDF
Цена:
на барање
Побарајте цена
Контактирајте го продавачот
Марка:  Manitou
Модел:  200ATJ RC
Тип:  хидраулична зглобна платформа
Година на производство:  2017
Работни часови:  1482 м/ч
Носивост:  230 кг
Нето тежина:  10000 кг
Висина на подигање:  20 м
Локација:  Данска Skive
Датум на објавување:  9.6.2024
Каталошки број на продавачот:  000121244
Опис
Вкупни димензии:  8.5 м × 2.4 м × 2.7 м
Мотор
Марка:  Kubota V2403-M
Гориво:  дизел
Број на цилиндри:  4
Оски
Оски:  2
Кабина
Сигнална светилка: 
Состојба
Состојба:  половни

Дополнителни информации — Хидраулична зглобна платформа Manitou 200ATJ RC

Англиски
Steering: 4 wheel steering
Security: Safe man system
Rotation chassis (degrees): 360
Rotation basket (degrees): 180
Tilt jib (degrees): 140
Lifting speed up/down (sek.): 0,8
Gradeability (%): 40
Permissible leveling (degrees): 9
Platform height: 18000 mm
Outlay: 12000 mm
Outlay height: 8000 mm
Platform width: 2100 mm
Platform length: 800 mm
Free height: 430 mm
Continuous rotation
Oscillating axle
230V to the platform
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Manitou 160ATJ RC E3 цена на барање Хидраулична зглобна платформа 2017 1462 м/ч Данска, Skive
Manitou 120AETJ C 3D цена на барање Хидраулична зглобна платформа 2018 928 м/ч Данска, Skive
Manitou 200ATJ RC цена на барање Хидраулична зглобна платформа 2016 2079 м/ч Данска, Skive
Manitou 180ATJ 2 RC цена на барање Хидраулична зглобна платформа 2015 3259 м/ч Данска, Skive
Manitou 200ATJ RC цена на барање Хидраулична зглобна платформа 2015 2426 м/ч Данска, Skive
Manitou 200ATJ RC цена на барање Хидраулична зглобна платформа 2015 2156 м/ч Данска, Skive