Хидраулична зглобна платформа Manitou 160ATJ RC E3

PDF
хидраулична зглобна платформа Manitou 160ATJ RC E3
хидраулична зглобна платформа Manitou 160ATJ RC E3
хидраулична зглобна платформа Manitou 160ATJ RC E3 слика 2
хидраулична зглобна платформа Manitou 160ATJ RC E3 слика 3
хидраулична зглобна платформа Manitou 160ATJ RC E3 слика 4
хидраулична зглобна платформа Manitou 160ATJ RC E3 слика 5
хидраулична зглобна платформа Manitou 160ATJ RC E3 слика 6
хидраулична зглобна платформа Manitou 160ATJ RC E3 слика 7
хидраулична зглобна платформа Manitou 160ATJ RC E3 слика 8
хидраулична зглобна платформа Manitou 160ATJ RC E3 слика 9
хидраулична зглобна платформа Manitou 160ATJ RC E3 слика 10
Заинтересирани сте за огласот?
1/10
PDF
Цена:
на барање
Побарајте цена
Контактирајте го продавачот
Марка:  Manitou
Модел:  160ATJ RC E3
Тип:  хидраулична зглобна платформа
Година на производство:  2017
Работни часови:  1462 м/ч
Носивост:  230 кг
Нето тежина:  6160 кг
Висина на подигање:  16.01 м
Локација:  Данска Skive
Датум на објавување:  9.6.2024
Каталошки број на продавачот:  000121245
Опис
Вкупни димензии:  6.53 м × 2.3 м × 2.37 м
Мотор
Марка:  Kubota V1505-E3B
Гориво:  дизел
Број на цилиндри:  4
Кабина
Сигнална светилка: 
Состојба
Состојба:  половни

Дополнителни информации — Хидраулична зглобна платформа Manitou 160ATJ RC E3

Англиски
Steering: 4 wheel steering
Security: Safe man system
Rotation chassis (degrees): 360
Rotation basket (degrees): 180
Tilt jib (degrees): 140
Gradeability (%): 40
Permissible leveling (degrees): 5/9
Platform height: 14010 mm
Outlay: 8300 mm
Outlay height: 7380 mm
Platform width: 1800 mm
Platform length: 800 mm
Free height: 355 mm
Continuous rotation
Oscillating axle
230V to the platform
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Manitou 200ATJ RC цена на барање Хидраулична зглобна платформа 2017 1482 м/ч Данска, Skive
Manitou 120AETJ C 3D цена на барање Хидраулична зглобна платформа 2018 928 м/ч Данска, Skive
Manitou 200ATJ RC цена на барање Хидраулична зглобна платформа 2016 2079 м/ч Данска, Skive
Manitou 180ATJ 2 RC цена на барање Хидраулична зглобна платформа 2015 3259 м/ч Данска, Skive
Manitou 200ATJ RC цена на барање Хидраулична зглобна платформа 2015 2426 м/ч Данска, Skive
Manitou 200ATJ RC цена на барање Хидраулична зглобна платформа 2015 2156 м/ч Данска, Skive