Нови хидрауличен чекан AME Hydraulic Concrete Pile Breaker 1200 mm - 1800 mm Pile Diameter

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/21
PDF
28.000 US$
Нето цена
≈ 24.850 €
Контактирајте го продавачот
Марка AME
Модел Hydraulic Concrete Pile Breaker 1200 mm - 1800 mm Pile Diameter
Тип хидрауличен чекан
Година на производство 01/2022
Локација Обединети Арапски Емирати Sharjah
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот 784219
Состојба
Состојба нов
Дополнителни информации
Англиски
High Advanced modular design, can be used for crushing piles of different diameters by changing the module combination quantity.

Fully hydraulic drive, low noise operation.

We can Manufacture a Hydraulic Pile Breaker that can break any diameter of the cement column as per your request.
These pile breakers come in different diameters and can break through the Toughest of the concrete piles underwater and on the surface.

We are a manufacturer of high-performance hydraulic & mechanical attachments for excavators from 8 to 120 tons, such as Vibro Ripper, Double Drum Cutter, Crusher Bucket, Screen Bucket, Long Reach Boom, Grab, Bucket, and Hydraulic Pile Breaker any other kind of Heavy Equipment Attachments.
Прикажи цел коментар
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
нови хидрауличен чекан Itr UNH150 Нови Itr UNH150 24.500 € Хидрауличен чекан 2022-01-01 Холандија, Venlo
нови хидрауличен чекан Itr UNH141 Нови Itr UNH141 20.500 € Хидрауличен чекан 2022-01-01 Холандија, Venlo
хидрауличен чекан VERDELLI FPL400 VERDELLI FPL400 21.000 € Хидрауличен чекан 2021 710 кг Италија, Roma