Грејдер Caterpillar 140

PDF
грејдер Caterpillar 140
грејдер Caterpillar 140
грејдер Caterpillar 140 слика 2
грејдер Caterpillar 140 слика 3
грејдер Caterpillar 140 слика 4
грејдер Caterpillar 140 слика 5
Заинтересирани сте за огласот?
1/5
PDF
25.000 US$
Нето цена
≈ 23.220 €
29.250 US$
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка:  Caterpillar
Модел:  140
Тип:  грејдер
Година на производство:  01/2021
Прва регистрација:  2021-01-01
Работни часови:  1200 м/ч
Нето тежина:  17700 кг
Локација:  Кина Shanghai
Датум на објавување:  9.6.2024
Machineryline ID:  TQ39366
Опис
Брзина:  44 км/ч
Вкупни димензии:  8.8 м × 2.5 м × 3.3 м
Каросерија
Кутија за алат: 
Мотор
Гориво:  дизел
Кабина
Хидрауличен серво управувач: 
Токи-воки: 
Авто греач:  Eberspächer
Грејач на кабина: 
Патен компјутер: 
Клима уред: 
Контрола на клима: 
GPS: 
Пневматски седишта: 
Греач за седишта: 
Авто радио:  CD, MP-3, CD-changer
Греач на огледало: 
Круз контрола (темпомат): 
Тахометар: 
Електрично подигање на стакла: 
Ретровизори со електрично прилагодување: 
Помошни фарови: 
Сончев покрив: 
Фарови за магла: 
Дополнителна опрема
Централно подмачкување: 
Опрема за гасеничар: 
Ралник: 
Ротирачки делови за булдожери: 
Опрема за копање: 
Опрема за чистење снег/мраз: 
Состојба
Состојба:  половни
Прво лакирање: 
Оригинална боја: 
Техничкиот преглед важи до:  2031-01-01
Гаранција::  1 година
Дополнителни информации
VIN:  Caterpillar 140 Grader
Боја:  златен, металик

Дополнителни информации — Грејдер Caterpillar 140

Англиски
Caterpillar 140 Grader

Machine is good working condition.
Our engineers have inspected the machine and we provide after-sales service.

We have a big warehouse in Shanghai, China. 500 unit's machines on sale from stock.
Welcome to contact us, we will give you high quality machines and the best price.

Our Company also have Caterpillar/Komatsu/Hitachi/Kobelco/Hyundai/Volvo/Doosan/
Kubota/Bobcat/Case/Sany/Xcmg/Liugong/JCB/Dynapac:
Excavator/Bulldozer/Roller/Motor Grader/Crane/Backhoe loader/Skid Steer loader.

Welcome to contact us.
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Caterpillar 140 25.000 US$ Грејдер 01/2021 1200 м/ч Кина, Shanghai
Caterpillar 140K 25.200 US$ Грејдер 2021 1096 м/ч Кина, Hefei City, Anhui Province
Caterpillar 140K 24.500 US$ Грејдер 03/2021 2100 м/ч Кина, Shanghai,Songjiang District
Caterpillar 140K 24.500 US$ Грејдер 03/2021 1300 м/ч Кина, Shanghai,Songjiang District