Грејдер CATERPILLAR 14G

PDF
PDF
35.000 US$
Нето цена
≈ 30.870 €
Контактирајте го продавачот
Марка CATERPILLAR
Модел 14G
Тип грејдер
Година на производство 2014
Работни часови 3550 м/ч
Нето тежина 18440 кг
Локација Кина Shanghai
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Machineryline ID MX13237
Опис
Вкупни димензии 9.3 м × 3.2 м × 3.6 м
Каросерија
Кутија за алат
Мотор
Марка Caterpillar 3306
Сила 134 kW (183 кс)
Гориво дизел
Турбо
Потрошувачка на гориво 10.5 л/ч
Број на цилиндри 6
Оски
Оски 2
Оскина конфигурација 4x4
Суспензија хидраулично
Кабина
Хидрауличен серво управувач
Клима уред
Круз контрола (темпомат)
Тахометар
Електрично подигање на стакла
Помошни фарови
Фарови за магла
Дополнителна опрема
Централно подмачкување
Опрема за копање
Опрема за чистење снег/мраз
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Боја жолт
Дополнителни информации
Англиски
1)Service
Pick you up from the airport
Book hotel for you
Guide you to visit Shanghai

2)Conditions and Shipment
Used but in good working condition
No oil leaking.
No heavy smoking.
Well serviced and maintained.
Be ready to work.
Price: Negotiable
Locate in shanghai China
Package: In bulk or by container
Deliver in 1-7 days after confirmation
Прикажи цел коментар
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи