Грејдер CATERPILLAR 140g

PDF
PDF
25.000 US$
≈ 22.190 €
Контактирајте го продавачот
Марка CATERPILLAR
Модел 140g
Тип грејдер
Година на производство 2010
Прва регистрација 2010
Работни часови 6588 м/ч
Нето тежина 15000 кг
Локација Кина Shanghai
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Machineryline ID TG21970
Опис
Брзина 60 км/ч
Мотор
Марка Weichai Power
Сила 136 kW (185 кс)
Гориво дизел
Дополнителна опрема
Ралник на дозер
Опрема за копање
Состојба
Состојба половни
Техничкиот преглед важи до 2025
Дополнителни информации
Боја жолт
Дополнителни информации
Англиски
used motor grader
model:140g
with ripper
made in china CAT grader
nice condition for sale.
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
грејдер CATERPILLAR 140H CATERPILLAR 140H 15.500 US$ Грејдер 07/2010 4660 м/ч Кина, Hefei,Anhui