Друга машина за обработка на метал Ravelli Teorema MP

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/13
PDF
Цена:
на барање
Побарајте цена
Контактирајте го продавачот
Тип друга машина за обработка на метал
Година на производство 2011
Нето тежина 8000 кг
Локација Холандија ROTTERDAM
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Machineryline ID DG27404
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Англиски
Condition: Used
Made in: Italy
X-Axis travel: 3.400 mm
Y-axis travel: 2.000 mm
Z-Axis travel: 500/700 mm
Rotation of C axis (for 4th axis): 360°
Rotation of A axis (for 5th lathe axis): 360°
Inclination of W axis (for 4th or 5th or 6th axis): ±5°
Spindle power: 13kW
Motor power: 17Hp
Dimensions: L 6.400 x W 4.700 x H 3.300 mm
Availability: Immediately
Observations: *Information can sometimes be inaccurate and change without notice!
brand: Ravelli
Woodworking - Cutting
Used Ravelli – Teorema MP from 2011 is made in Italy. This Cutting is equipped with a Rotation of C axis (for 4th axis): 360°. The machine has a work area: 3.400 x 2.000 x 500 mm
Spindle power: 13kW
____
* Please note that this description may have been translated automatically. The information of this classified ad are only indicative and change without notice! GLOMACHT recommends to check the details with the seller. Contact us for further information.*
Прикажи цел коментар
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
друга машина за обработка на метал AMADA Arcade 210 AMADA Arcade 210 цена на барање Друга машина за обработка на метал 2010 Холандија, ROTTERDAM
друга машина за обработка на метал AMADA EMZ 3510 AMADA EMZ 3510 цена на барање Друга машина за обработка на метал 2012 Холандија, ROTTERDAM
друга машина за обработка на метал BRM LASER MACHINES PS N130 150 BRM LASER MACHINES PS N130 150 цена на барање Друга машина за обработка на метал 2013 Холандија, ROTTERDAM
друга машина за обработка на метал BUTECH BUCUT VRS 3100 x 10 BUTECH BUCUT VRS 3100 x 10 цена на барање Друга машина за обработка на метал 2009 Холандија, ROTTERDAM
друга машина за обработка на метал Hema HTR600 Hema HTR600 цена на барање Друга машина за обработка на метал 2008 Холандија, ROTTERDAM