Друг генератор Atlas Copco QAS30 (big fuel tank)

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/12
PDF
13.250 €
Нето цена
15.767,50 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка Atlas Copco
Тип друг генератор
Година на производство 2017
Работни часови 550 м/ч
Нето тежина 1200 кг
Локација Германија Dresden
Датум на објавување јан 12, 2022
Machineryline ID WJ27054
Опис
Фреквенција на струја 50 Hz
Број на цилиндри 4
Напон 220/400
Вкупни димензии 2100 м × 1000 м × 1500 м
Резервоар за гориво 250 л
Мотор
Марка Kubota V3300DI
Сила 36.73 кс (27 kW)
Гориво дизел
Зафатнина 3300 cм³
Евро Euro 3
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Англиски
Generator 30kVA/ 400V
Performance: 29,6 kVA
Kubota engine 23,7kW

Control Panel QC1103
outlets 1x220V domestic / 1x 16/32/63A CEE
RCMA FI- relais
battery switch
generator heating
250l tank volume
Прикажи цел коментар
Generator 35kVA/ 400V
Dauerleistung: 29,6 kVA
Kubota Motor 23,7kW
Original lackiert
guter Zustand

Control Panel QC1103
Steckdosenleiste
RCMA FI- Schalter
Batterie Trennschalter
Generator Heizung
250l Tank
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
друг генератор DOOSAN GE 135 M DOOSAN GE 135 M 14.500 € Друг генератор 2011 185 м/ч Германија, Frankenthal/Pfalz
друг генератор CATERPILLAR SR 4 CATERPILLAR SR 4 14.000 € Друг генератор 2000 Германија, Goch
друг генератор FG WILSON 250 KVA FG WILSON 250 KVA 12.000 € Друг генератор 2003 20300 м/ч Германија, 24145 Kiel
друг генератор PRAMAC GSW115 PRAMAC GSW115 12.000 € Друг генератор 2017 3930 м/ч Шпанија, Sevilla
друг генератор Sonstige G.E. 100 KVA Sonstige G.E. 100 KVA 5.750 € Друг генератор 1990 889 м/ч Германија, Frankenthal/Pfalz