Machineryline » Половни индустриски опреми » Половни генераториМоторни пумпиИндустриски роботиЛабораториски опремиОпреми за продавнициДизел генераториРачни алатиМашини за изработка на картонски кутииОсветлување кулиДијагностички опремиАпарати за заварувањеИндустриски греалкиОрмари за алатиПерачи под висок притисокСтругови за металМашини за укоричување » Половни дизел генераториОсветлување кулиБензински генераториГенератори на гасМоторни пумпиРачни алатиМашини за изработка на картонски кутииДијагностички опремиАпарати за заварувањеИндустриски греалкиОрмари за алатиПерачи под висок притисокСтругови за металМашини за укоричувањеСекачи за хартијаМашини за брусење метали » Дизел генератор Stroomgenerator 15KVAAtlas Copco QASCATERPILLAR C18Дизел генератори CATERPILLAR DPCUMMINS C-seriesДизел генератори DEUTZ-FAHR K seriesДизел генератори DOOSAN G-seriesFG WILSON P-seriesДизел генератори PRAMAC GSДизел генератори SCANIA K-seriesSDMO J-series

Дизел генератор Stroomgenerator 15KVA

PDF
PDF
Цена:
на барање
Побарајте цена
Контактирајте го продавачот
Тип дизел генератор
Работни часови 6638 м/ч
Нето тежина 536 кг
Локација Холандија Goudriaan
Датум на објавување јан 08, 2022
Каталошки број на продавачот 8056
Опис
Фреквенција на струја 50 Hz
Напон 400
Вкупни димензии 1.5 м × 0.7 м × 1.09 м
Резервоар за гориво 47 л
Мотор
Марка Kubota D1105 E
Сила 24.6 кс (18.08 kW)
Гориво дизел
Број на цилиндри 3
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Холандски
Stroomgenerator 15KVA
   • Stroomgenerator (AC) 50 Hz / synchroon
   • 3 Fase vermogen : 15 kVA / 400 V (stand by)
   • 13,5 kVA / 400 V (continue)
   • 1 Fase vermogen : 5,0 kVA / 230 V
   • Vermogensfactor : 0,8
   • Diesel Motor 3000 t.p.m.
   • Motor : Kubota D1105 E / 3 cyl. / 24,6 pk (18,1 kW)
   • Brandstof : Diesel
   • Tankcapaciteit : 47 l
   • Brandstofverbruik : 3,6 l/h bij 75% vollast
   • Koeling: : Watergekoeld
   • Starten : Elektrisch
   • Draaiuren 6638
   • Overige gegevens
   • Geluidsniveau : LWA 94 (69 dB bij 7m)
   • Beschermingsklasse : IP 23
   • Gewicht : 536 kg
   • Afmetingen (lxbxh) : 1500 x 700 x 1090 mm
Прикажи цел коментар
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
дизел генератор DEUTZ-FAHR F12L714 DEUTZ-FAHR F12L714 2.750 € Дизел генератор 15806 м/ч Холандија, Lamswaarde