Булдожер SHANTUI SD22

PDF
PDF
Цена:
на барање
Побарајте цена
Контактирајте го продавачот
Марка SHANTUI
Модел SD22
Тип булдожер
Година на производство 02/2018
Прва регистрација 2018-04-01
Работни часови 900 м/ч
Нето тежина 24600 кг
Локација Кина Hanghzou, Zhejiang
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Machineryline ID LB27416
Опис
Вкупни димензии 5.447 м × 3.442 м × 3.16 м
Капацитет на лопата 6.5 м³
Каросерија
Кутија за алат
Мотор
Гориво дизел
Евро Euro 4
Дополнителна опрема
Централно подмачкување
Состојба
Состојба половни
Прво лакирање
Оригинална боја
Техничкиот преглед важи до 2026-02-01
Дополнителни информации
Боја жолт
Дополнителни информации
Англиски
If you need any details and questions about machines, please contact me as following:
 
Contact: Cici Cheng

WhatsApp/WeChat/: +86 15988375209

Mobile: +86 15988375209

Email: покажи контакти

About company:
ROME MACHINERY CO., LIMITED serves the construction, mining, industrial and municipal projects. We are a leading distributor in mining equipment, engineering facilities, environmental protection equipment, Used Construction Machinery including Dozers, Graders, Wheel Loaders, Backhoe Loaders, Excavators (Tracked & Wheeled), Cement Pump Trucks, Mixers, Cranes, Forklifts, Dump Trucks and related spare parts.
We have an engineer team who have worked in machinery industry for more than 20 years. Our team have supplied various of equipment for construction and mining projects in different countries.
We own factories&offices in Shanghai & Qingdao & Hangzhou, and we cooperate with specialized foreign construction teams to provide a full range of after-sales maintenance support. Sincerely welcome more friends to visit us, we hope to be your best partner in future cooperation.
Прикажи цел коментар
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
булдожер SHANTUI SD22 SHANTUI SD22 цена на барање Булдожер 02/2017 2300 м/ч Кина, Hanghzou, Zhejiang
булдожер SHANTUI SD32 SHANTUI SD32 цена на барање Булдожер 04/2017 2000 м/ч Кина, Hanghzou, Zhejiang
булдожер SHANTUI SD22 SHANTUI SD22 50.000 US$ Булдожер 02/2018 320 м/ч Кина
булдожер SHANTUI SD 22 SHANTUI SD 22 59.800 US$ Булдожер 2018 1200 м/ч Кина, Shanghai