Булдожер CATERPILLAR D8K

PDF
PDF
29.900 US$
≈ 26.540 €
Контактирајте го продавачот
Марка CATERPILLAR
Модел D8K
Тип булдожер
Година на производство 2016
Прва регистрација 2016
Работни часови 3800 м/ч
Нето тежина 38000 кг
Локација Кина Shanghai
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Machineryline ID MM21180
Опис
Капацитет на лопата 6 м³
Каросерија
Кутија за алат
Дополнителна опрема
Централно подмачкување
Опрема за гасеничар
Ралник на дозер
Ротирачки делови за булдожери
Опрема за копање
Состојба
Состојба половни
Прво лакирање
Техничкиот преглед важи до 2025
Дополнителни информации
Боја жолт
Дополнителни информации
Англиски
CAT D8K bulldozer for sale
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
булдожер CATERPILLAR D6H CATERPILLAR D6H 29.800 US$ Булдожер 2015 3688 м/ч Кина, Shanghai
булдожер CATERPILLAR D7G CATERPILLAR D7G 29.990 US$ Булдожер 02/2014 4667 м/ч Кина, Shanghai
булдожер CATERPILLAR D7R CATERPILLAR D7R 39.500 US$ Булдожер 05/2016 3600 м/ч Кина, Shanghai