Булдожер CATERPILLAR D7G

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/12
PDF
Цена:
на барање
Побарајте цена
Контактирајте го продавачот
Марка CATERPILLAR
Модел D7G
Тип булдожер
Година на производство 05/2010
Прва регистрација 2017-04
Работни часови 300 м/ч
Нето тежина 24000 кг
Локација Кина Shanghai
Датум на објавување јан 08, 2022
Machineryline ID JG22574
Опис
Висина на подигање 5000 мм
Длабочина на обработка 5000 мм
Ширина на ралник 4500 мм
Вкупни димензии 9.5 м × 3 м × 3.3 м
Капацитет на лопата 1.2 м³
Мотор
Марка Caterpillar
Тип линиски
Сила 158 kW (215 кс)
Гориво дизел
Зафатнина 210 cм³
Број на цилиндри 6
Евро Euro 4
Состојба
Состојба половни
Техничкиот преглед важи до 2020-11
Дополнителни информации
Боја жолт
Дополнителни информации
Англиски
used bulldozer
CATERPILLAR D7G
japan made
2010 years
With ripper
very good condition

We have many construction machine for sale . the brand as follow :
Crane:KATO ,TADANO ,DEMAG ,LIEBHERR,SUMITOMO ,GROVE,XCMG ,
Excavator: CAT ,HITACHI , KOMATSK ,KOBELCO ,KATO,DAEWOO,VOLVO.
Loader: CAT, KOMATU,KAWASAKI, VOLVO .XCMG,SDLG,
Grader : CAT ,KOMATSU ,XCMG.
Bulldozer :CAT ,KOMATSU,SHANTUI,XCMG
Roller : DANAPAC , BOMAG,XCMG,
Concrete pump :Putzmeister ,SCHWING ,SANY ,XCMG ,
If you or your company have any iterested for used construction machine , pls contact to us 。
Sincerely hope we would have long-term business ties in the future!

my email is : покажи контакти
Mob/whatsapp/wechat/imo:покажи контакти<покажи контакти /> Skype : покажи контакти
Прикажи цел коментар
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
булдожер CATERPILLAR D7G CATERPILLAR D7G цена на барање Булдожер 03/2009 300 м/ч Кина, Shanghai
булдожер CATERPILLAR D5M CATERPILLAR D5M цена на барање Булдожер 2010 2500 м/ч Кина, Shanghai
булдожер CATERPILLAR D7G CATERPILLAR D7G цена на барање Булдожер 2010 2500 м/ч Кина, Shanghai
булдожер CATERPILLAR D7G CATERPILLAR D7G цена на барање Булдожер 02/2010 1300 м/ч Кина, Shanghai
булдожер CATERPILLAR D9N CATERPILLAR D9N цена на барање Булдожер 2010 2500 м/ч Кина, Shanghai
булдожер CATERPILLAR D7G CATERPILLAR D7G цена на барање Булдожер 03/2010 3500 м/ч Кина, Shanghai