Булдожер CATERPILLAR D7G

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/9
PDF
29.000 US$
Нето цена
≈ 25.740 €
Контактирајте го продавачот
Марка CATERPILLAR
Модел D7G
Тип булдожер
Година на производство 2012
Локација Кина Shanghai
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Machineryline ID AD14367
Опис
Вкупни димензии 5.28 м × 2.62 м × 3.25 м
Мотор
Марка Caterpillar 3306T
Сила 147 kW (200 кс)
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Боја жолт
Дополнителни информации
Англиски
Brand:CAT
Model:D7G
Year:2012
Colour:yellow
Place of origin:Japan
Operation weight:20230kg
Engine make:CAT
Engine model:3306T
Engine power:200hp
Dimension:5.28m*2.62m*3.25m
Used but in good working condition
No oil leaking.
No heavy smoking.
Well serviced and maintained.
Be ready to work.
Payment terms:by TT bank transfer ,30% deposit + 70% balance.
Delivery time:within 7 working days after your payment.
Прикажи цел коментар
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
булдожер CATERPILLAR D4H CATERPILLAR D4H 18.800 US$ Булдожер 08/2011 2500 м/ч Кина, Shanghai
булдожер CATERPILLAR D4C CATERPILLAR D4C 16.800 US$ Булдожер 05/2011 3000 м/ч Кина, Shanghai
булдожер CATERPILLAR D4H CATERPILLAR D4H 18.800 US$ Булдожер 09/2010 2600 м/ч Кина, Shanghai
булдожер CATERPILLAR D7G CATERPILLAR D7G цена на барање Булдожер 2012 Кина, Shanghai
булдожер CATERPILLAR D6H CATERPILLAR D6H 35.800 US$ Булдожер 04/2012 3300 м/ч Кина, Shanghai