Можеби ќе ве интересира
Затвори
CATERPILLAR D6R
CATERPILLAR D6R
71.700 €
CATERPILLAR D6T LGP
CATERPILLAR D6T LGP
73.900 €
CATERPILLAR D6R LGP
CATERPILLAR D6R LGP
74.500 €
CATERPILLAR D11T Dozer
CATERPILLAR D11T Dozer
495.500 €
CATERPILLAR D6T LGP
CATERPILLAR D6T LGP
64.950 €
CATERPILLAR D8R (2 UNITS)
CATERPILLAR D8R (2 UNITS)
цена на барање

Булдожер CATERPILLAR D6K LGP

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/41
PDF
76.500 €
Нето цена
Контактирајте го продавачот
Марка CATERPILLAR
Модел D6K LGP
Тип булдожер
Година на производство 2011
Работни часови 11626 м/ч
Локација Холандија Holten
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот BN1630
Мотор
Марка 4 cilinder Caterpillar C6.6 Acert Turbo 93kW
Кабина
Клима уред
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Англиски
Engine: 4 cylinder Caterpillar C6.6 Acert Turbo 93kW
Air conditioning
Overpressure cabin
Leveling system preparation
Ripper teeth
6-way blade
Tracks 80%
76cm shoes
Total width 280cm
Books
CE + EPA certified
Прикажи цел коментар
Overdruk cabine
Nivoleersysteem voorbereiding
Ripper tanden
6 wegenblad
Loopwerk 80%
76cm rupsplaten
Totaal breedte 280cm
Boeken
CE + EPA gecertificeerd
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
булдожер CATERPILLAR D6R CATERPILLAR D6R 71.700 € Булдожер 2011-01-01 10055 м/ч Холандија, Haps
булдожер CATERPILLAR D6R LGP CATERPILLAR D6R LGP 74.500 € Булдожер 2012-01-01 14367 м/ч Холандија, Velddriel
булдожер CATERPILLAR D6T LGP CATERPILLAR D6T LGP 64.950 € Булдожер 2009-01-01 13337 м/ч Холандија, Beringe