Булдожер CATERPILLAR D6D

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/21
PDF
17.500 US$
Нето цена
≈ 15.530 €
Контактирајте го продавачот
Марка CATERPILLAR
Модел D6D
Тип булдожер
Година на производство 2004
Нето тежина 15000 кг
Локација Кина Shanghai
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Machineryline ID BZ13670
Опис
Ширина на ралник 3200 мм
Капацитет на лопата 3.3 м³
Мотор
Марка Caterpillar 3306
Сила 103 kW (140 кс)
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Боја жолт
Дополнителни информации
Англиски
1)Service
Pick you up from the airport
Book hotel for you
Guide you to visit Shanghai

2)Conditions and Shipment
Used but in good working condition
No oil leaking.
No heavy smoking.
Well serviced and maintained.
Be ready to work.
Price: Negotiable
Locate in shanghai China
Package: In bulk or by container
Deliver in 1-7 days after confirmation
Прикажи цел коментар
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
булдожер CATERPILLAR D6D CATERPILLAR D6D 18.990 US$ Булдожер 09/2004 Euro 3 Кина, Shanghai
булдожер CATERPILLAR D6G CATERPILLAR D6G цена на барање Булдожер 2004 Кина, Shanghai
булдожер CATERPILLAR D5C CATERPILLAR D5C 16.800 US$ Булдожер 05/2008 3200 м/ч Кина, Shanghai
булдожер CATERPILLAR D3C CATERPILLAR D3C цена на барање Булдожер 2005 76 кс Кина, Shanghai