Можеби ќе ве интересира
Затвори
CATERPILLAR D8L
CATERPILLAR D8L
79.000 €
CATERPILLAR D8L
CATERPILLAR D8L
68.000 €
KOMATSU D 355 A3
KOMATSU D 355 A3
45.000 €
CATERPILLAR D6C
CATERPILLAR D6C
цена на барање
CATERPILLAR D7E
CATERPILLAR D7E
30.000 €
CATERPILLAR D6H
CATERPILLAR D6H
цена на барање

Булдожер CATERPILLAR D10(280)

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/16
PDF
80.000 €
Контактирајте го продавачот
Марка CATERPILLAR
Модел D10(280)
Тип булдожер
Година на производство 1984
Работни часови 15662 м/ч
Локација Шпанија Utrera
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Machineryline ID ET23017
Мотор
Сила 384 kW (522 кс)
Состојба
Состојба половни
Опис
Боја златен
Дополнителни информации
Шпански
Ubicación: Madrid
estado: Buen estado
Peso 60.7 t
Anchura orugas 610 mm
Fabr. del motor Caterpillar
Modelo de motor 3412 DITA
Rendimiento de motor 384 kW
Longitud con cuchilla 7566 mm
Distancia entre las cadenas de la oruga 3647 mm
Altura hasta la parte superior de la cabina 4535mm
Totalmente revisado y listo para trabajar
Прикажи цел коментар
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
булдожер CATERPILLAR D8L CATERPILLAR D8L 79.000 € Булдожер 1984 12836 м/ч Шпанија, Ribarroja del Turia
булдожер CATERPILLAR D8L CATERPILLAR D8L 68.000 € Булдожер 1986 29418 км Шпанија, Alborea (Albacete)
булдожер KOMATSU D 355 A3 KOMATSU D 355 A3 45.000 € Булдожер 1985 20000 м/ч Шпанија, ELCHE (ALICANTE)
булдожер CATERPILLAR D6C CATERPILLAR D6C цена на барање Булдожер 1980 Шпанија, Uxes
булдожер CATERPILLAR D6H CATERPILLAR D6H цена на барање Булдожер 1997 9891 м/ч Шпанија, ELCHE (ALICANTE)