Багер-натоварувач PALAZZANI PB 80.3 S

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/33
PDF
24.000 €
Контактирајте го продавачот
Марка PALAZZANI
Модел PB 80.3 S
Тип багер-натоварувач
Година на производство 2006
Работни часови 4059 м/ч
Нето тежина 8400 кг
Локација Италија Serrapetrona (Macerata)
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот 21020401
Опис
Длабочина на копање 4.4 м
Вкупни димензии 7.5 м × 2.2 м × 3.12 м
Резервоар за гориво 100 л
Мотор
Марка Perkins
Сила 79 kW (108 кс)
Турбо
Број на цилиндри 4
Менувачи
Тип хидростатска
Број на преноси 4
Оски
Оски 2
Состојба на гумите 85 %
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Англиски
Typology: Backhoe loader
Machine condition: Checked, ready to work
Hydraulic system max delivery: 130 lt/min
Hydraulic system pressure: 220 bar
tyre size: 16.0/70-24
Road registration documentsCE certificate
Hammer linesArticulated steeringForksFront hydraulic quick couplerLoading bucket 4x1(Width: 2200 mm)Digging bucket(Width: 300 mm)Digging bucket(Width: 600 mm)
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
багер-натоварувач PALAZZANI PB 70.2 PALAZZANI PB 70.2 23.000 € Багер-натоварувач 2004 2491 м/ч Италија, Serrapetrona (Macerata)
багер-натоварувач VF VENIERI 6.23 B VF VENIERI 6.23 B 26.000 € Багер-натоварувач 2007 2388 м/ч Италија, Serrapetrona (Macerata)
багер-натоварувач EUROCOMACH E 398 T EUROCOMACH E 398 T 26.000 € Багер-натоварувач 2006 3888 м/ч Италија, Serrapetrona (Macerata)
багер-натоварувач VF VENIERI 6.23 B VF VENIERI 6.23 B 27.000 € Багер-натоварувач 2007 2619 м/ч Италија, Serrapetrona (Macerata)
багер-натоварувач FIORI TA 450 FIORI TA 450 18.000 € Багер-натоварувач 2007 1253 м/ч Италија, Serrapetrona (Macerata)
багер-натоварувач FIAT-HITACHI FB200-2 FIAT-HITACHI FB200-2 20.000 € Багер-натоварувач 2005 9600 м/ч Италија, Roma