Багер на тркала KOMATSU PW 160-7 KOPARKA KOŁOWA

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/12
PDF
Цена:
на барање
Побарајте цена
Контактирајте го продавачот
Марка KOMATSU
Тип багер на тркала
Година на производство 2011
Прва регистрација 2011
Работни часови 16859 м/ч
Нето тежина 16000 кг
Локација Полска Dabrowa k/Opola
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот T600079
Опис
Длабочина на копање 5.77 м
Вкупни димензии должина - 8.4 м, височина - 2.55 м
Мотор
Сила 90 kW (122 кс)
Менувачи
Тип автоматски
Оски
Оски 2
Оскина конфигурација 4x4
Сопирачки
ABS
Кабина
Електрично подигање на стакла
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
VIN KMTPW020T79H55759
Боја жолт
Дополнителни информации
Полски
Data I rej. / Rok prod: 2011
Informacje dodatkowe
Silnik Komatsu SAA4D107E1
Siła zrywająca 75 kN
Wysięgnik MB/VA
Ogumienie 10.00-20
Szerokość łyżki podsiębiernej
pływającej 1,3 m
Głębokość kopania 5,77 m
Łapy wspornikowe 2/4 2/4-fach
Wymiary transportowe dł. 8400 mm / wys. 2550 mm
ŚWIETNY STAN
ZADBANA
покажи контакти (WhatsApp)
GOTOWA DO PRACY!
MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ!
tel. покажи контакти
Прикажи цел коментар
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
багер на тркала KOMATSU PW180 KOMATSU PW180 38.300 € Багер на тркала 2011 9500 м/ч Полска, Górno
багер на тркала KOMATSU PW148-8 KOMATSU PW148-8 цена на барање Багер на тркала 2011 9780 м/ч Полска, Nakło n/Notecią
багер на тркала KOMATSU PW180 KOMATSU PW180 38.300 € Багер на тркала 2011 9500 м/ч Полска, Górno
багер на тркала KOMATSU PW 160 -7EO KOMATSU PW 160 -7EO 33.100 € Багер на тркала 2011 17000 м/ч Полска, Piotrowice
багер на тркала KOMATSU PW148 KOMATSU PW148 48.330 € Багер на тркала 2012 7200 м/ч Полска, Mogilno
багер на тркала KOMATSU PW118 KOMATSU PW118 50.900 € Багер на тркала 2013 8900 м/ч Полска, Górno