Багер гасеничар VOLVO EC300 D

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/13
PDF
Цена:
на барање
Побарајте цена
Контактирајте го продавачот
Марка VOLVO
Модел EC300 D
Тип багер гасеничар
Година на производство 2013
Работни часови 9400 м/ч
Нето тежина 28000 кг
Локација Швајцарија Baar/Zug
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Machineryline ID BU26601
Мотор
Марка Volvo
Сила 169 kW (230 кс)
Кабина
Клима уред
Контрола на клима
Дополнителна опрема
Централно подмачкување
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
VIN 21086X
Дополнителни информации
Германски
Motor Gamme: D8H
Motor Stage: Stage 3b
Type Of Quick: Hydraulique
Balancer Size: 3 m
Type PELLE STANDARD: Sur chenilles
Accuracy Bucket: 1200mm
Train Chain: 600mm, ca 60% gut
Mono
Stiel: 3050 mm
Schutzgitter
Hammerhydraulik
Greiferhydraulik
Scherenhydraulik
Motor: Volvo D8 Tier IIIB (230 PS)
Bodenplatten: 600mm
Laufwerk: ca 60% gut
Schnellwechsler: Volvo S2
Tieflöffel 1200mm
Original CE
Gewicht: 30500kg
Transport LxBxH: 10640x3190x3350mm
Number Of Buckets
Прикажи цел коментар
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
багер гасеничар VOLVO EC 700 CL VOLVO EC 700 CL 228.000 € Багер гасеничар 2013 9000 м/ч Германија, Lemgo
багер гасеничар VOLVO EC 300 DNL VOLVO EC 300 DNL 46.500 € Багер гасеничар 2013 10900 м/ч Германија, Lemgo
багер гасеничар VOLVO ec480dl VOLVO ec480dl 107.100 € Багер гасеничар 2013 15410 м/ч Русија, Москва
багер гасеничар VOLVO EC 220 DL VOLVO EC 220 DL 47.850 € Багер гасеничар 2013 8200 м/ч Германија, Lemgo
багер гасеничар VOLVO EC 220 DL VOLVO EC 220 DL 56.950 € Багер гасеничар 2013 8554 м/ч Германија, Lemgo