Багер гасеничар VOLVO EC290BLC

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/12
PDF
Цена:
на барање
Побарајте цена
Контактирајте го продавачот
Марка VOLVO
Модел EC290BLC
Тип багер гасеничар
Година на производство 2014
Локација Кина Shanghai
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Machineryline ID RY14119
Опис
Длабочина на копање 6.83 м
Радиус на копање 9.95 м
Висина за истовар 6.69 м
Вкупни димензии 10.48 м × 3.19 м × 3.43 м
Капацитет на лопата 1.2 м³
Мотор
Марка Volvo D7D EFE2
Сила 112 kW (153 кс)
Состојба
Состојба половни
Оригинална боја
Дополнителни информации
Боја жолт
Дополнителни информации
Англиски
1)Service
Pick you up from the airport
Book hotel for you
Guide you to visit Shanghai

2)Conditions and Shipment
Used but in good working condition
No oil leaking.
No heavy smoking.
Well serviced and maintained.
Be ready to work.
Price: Negotiable
Locate in shanghai China
Package: In bulk or by container
Deliver in 1-7 days after confirmation
Прикажи цел коментар
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
багер гасеничар VOLVO EC360BLC VOLVO EC360BLC цена на барање Багер гасеничар 2014 Кина, Shanghai
багер гасеничар VOLVO EC240BLC VOLVO EC240BLC цена на барање Багер гасеничар 2014 Кина, Shanghai
багер гасеничар VOLVO EC240BLC VOLVO EC240BLC 45.200 US$ Багер гасеничар 2014 134 kW Кина, Shanghai
багер гасеничар VOLVO EC290BLC VOLVO EC290BLC цена на барање Багер гасеничар 2014 153 кс Кина, Shanghai
багер гасеничар VOLVO EC140BLC VOLVO EC140BLC цена на барање Багер гасеничар 2015 3000 м/ч Кина, Shanghai
багер гасеничар VOLVO EC240BLC VOLVO EC240BLC цена на барање Багер гасеничар 2013 3200 м/ч Кина, Shanghai