Багер гасеничар TAKEUCHI TB2150R

PDF
PDF
83.900 €
Нето цена
Контактирајте го продавачот
Марка TAKEUCHI
Модел TB2150R
Тип багер гасеничар
Година на производство 2018
Работни часови 2896 м/ч
Нето тежина 15420 кг
Локација Словачка Žilina
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот 10367T
Опис
Длабочина на копање 5.5 м
Мотор
Марка Deutz TCD3,6L4
Сила 85 kW (115.64 кс)
Гориво дизел
Кабина
Токи-воки
Авто греач
Клима уред
Контрола на клима
Дополнителна опрема
Лопата за камења
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Боја бел
Дополнителни информации
Словачки
Vizuálny stav: veľmi dobrý
Sklad: BA
Kompaktné rýpadlo TAKEUCHI
4 hydraulické porty
2 proporcionálne ovládané
oceľové pásy
kabína
odpružená vyhrievaná sedačka
zadná kamera
Powertilt (naklápanie lopát o 180°)
hydraulický rýchloupínač
Záruka technického stavu 3 mesiace/300 MTH podľa toho čo uplynie skôr. Možnosť prenájmu a financovania
Прикажи цел коментар
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
багер гасеничар TAKEUCHI TB2150 TAKEUCHI TB2150 79.950 € Багер гасеничар 2017 2784 м/ч Словачка, Žilina
багер гасеничар TAKEUCHI TB2150 LP TAKEUCHI TB2150 LP 93.750 € Багер гасеничар 2019 1430 м/ч Словачка, Žilina