Багер гасеничар LIEBHERR R932T

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/75
PDF
Цена:
на барање
Побарајте цена
Контактирајте го продавачот
Марка LIEBHERR
Модел R932T
Тип багер гасеничар
Година на производство 2001
Работни часови 12700 м/ч
Нето тежина 34000 кг
Локација Холандија Steenwijk
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот 605-03xxxxxx
Опис
Транспортни димензии широчина - 3 м
Мотор
Марка Liebherr D 924 TI-E
Сила 132 kW (180 кс)
Број на цилиндри 4
Кабина
Спојлери
Состојба
Состојба половни
Оригинална боја
Дополнителни информации
Англиски
UNDERCARRIAGE: CIRCA 80 % GOOD
PADS: 500 mm WIDE
HYDRAULIC PIPES FOR: HAMER
Description
LIEBHERR R932T – TUNNELING EXCAVATOR
4 CYLINDER * LIEBHERR D 924 TI-E* ENGINE 132 KW / 179,5 HP
SPECIAL TUNNEL BOOM WITH 2 x 45* TILTING MECHANISM
LIEBHERR QUIK COUPLER WITH BUCKET
TRAVEL DRIVE & UNDERCARRIAGE GUARDS
DOZER BLADE
FIRE DUSCH SYSTEM
WINDOW PROTECTION
SHEAR & CUTTER
SAVETY VALVES ON ALL CYLINDERS
CE & EPA MARKED
VERY NICE & GOOD RUNNING TUNNEL MACHINE
Прикажи цел коментар
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
багер гасеничар LIEBHERR R932T LIEBHERR R932T цена на барање Багер гасеничар 2001 12700 м/ч Холандија, Steenwijk
багер гасеничар CASE 1188 CK CASE 1188 CK 32.500 € Багер гасеничар 2000 13306 м/ч Холандија, Steenwijk
багер гасеничар CATERPILLAR 320 C L CATERPILLAR 320 C L 42.000 € Багер гасеничар 2001-01-01 9111 м/ч Холандија, Roelofarendsveen
багер гасеничар LIEBHERR 954 LONG LIEBHERR 954 LONG 39.330 € Багер гасеничар 2000 20000 м/ч Полска, Garbów