Mecalux-Logistic SRL
Mecalux-Logistic SRL
Во продажба: 7 огласа
4 години на Machineryline
Телефонските броеви се проверени
Во продажба: 7 огласа
4 години на Machineryline

Багер гасеничар Komatsu PC38UU-5

PDF
багер гасеничар Komatsu PC38UU-5
багер гасеничар Komatsu PC38UU-5
багер гасеничар Komatsu PC38UU-5 слика 2
багер гасеничар Komatsu PC38UU-5 слика 3
багер гасеничар Komatsu PC38UU-5 слика 4
багер гасеничар Komatsu PC38UU-5 слика 5
багер гасеничар Komatsu PC38UU-5 слика 6
багер гасеничар Komatsu PC38UU-5 слика 7
багер гасеничар Komatsu PC38UU-5 слика 8
багер гасеничар Komatsu PC38UU-5 слика 9
багер гасеничар Komatsu PC38UU-5 слика 10
багер гасеничар Komatsu PC38UU-5 слика 11
Заинтересирани сте за огласот?
1/11
PDF
19.600 €
Нето цена
23.520 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка:  Komatsu
Модел:  PC38UU-5
Тип:  багер гасеничар
Година на производство:  09/2013
Работни часови:  2645 м/ч
Нето тежина:  3500 кг
Локација:  Молдавија
Датум на објавување:  денеска
Machineryline ID:  TK40199
Опис
Длабочина на копање:  3240 мм
Радиус на копање:  4.85 м
Висина за истовар:  3.98 м
Капацитет на хидраулична пумпа:  26 бар
Вкупни димензии:  4370 м × 1740 м × 2405 м
Капацитет на лопата:  0.11 м³
Мотор
Марка:  Yanmar 4D88E
Гориво:  дизел
Оски
Ширина на стаза:  300 мм
Гумени гасеници: 
Кабина
Грејач на кабина: 
Дополнителна опрема
Ралник: 
Состојба
Состојба:  половни

Дополнителни информации — Багер гасеничар Komatsu PC38UU-5

Руски
Perfect condition.
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Komatsu PC78UU-5 24.600 € Багер гасеничар 03/2012 9002 м/ч Молдавија
Hitachi ZX20UR 14.200 € Багер гасеничар 01/2014 1362 м/ч Молдавија