Багер гасеничар KOMATSU PC78

PDF
PDF
15.000 US$
≈ 13.310 €
Контактирајте го продавачот
Марка KOMATSU
Модел PC78
Тип багер гасеничар
Година на производство 2014
Нето тежина 7190 кг
Локација Кина
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Machineryline ID WV22761
Опис
Длабочина на копање 3.8 м
Радиус на копање 5.15 м
Висина за истовар 2.95 м
Вкупни димензии 5.59 м × 2.2 м × 2.3 м
Капацитет на лопата 0.34 м³
Кабина
Авто греач Hydronic
Пневматски седишта
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Боја портокалов
Дополнителни информации
Англиски
Applicable Industries:
Building Material Shops, Machinery Repair Shops, Manufacturing Plant, Farms, Construction works , Energy & Mining
After Warranty Service:
Video technical support, Online support, Spare parts, Field maintenance and repair service
Local Service Location:
Egypt, Canada, Turkey, United Kingdom, United States, Italy, France, Germany, Viet Nam, Philippines, Brazil, Peru, Saudi Arabia, Indonesia, Pakistan, India, Mexico, Russia, Spain, Thailand, Japan, Malaysia, Australia, Morocco, Kenya, Argentina, South Korea, Chile, UAE, Colombia, Algeria, Sri Lanka, Romania, Bangladesh, South Africa, Ukraine, Kyrgyzstan, Nigeria
Showroom Location:
Egypt, Canada, Turkey, United Kingdom, United States, Italy, France, Germany, Viet Nam, Philippines, Brazil, Peru, Saudi Arabia, Indonesia, Pakistan, India, Mexico, Russia, Spain, Thailand, Kenya, Argentina, South Korea, Chile, UAE, Colombia, Algeria, Sri Lanka, Romania, Bangladesh, South Africa, Ukraine, Kyrgyzstan, Nigeria, Japan, Malaysia, Australia, Morocco
Place of Origin:
Japan
Brand Name:
KOMATSU
Condition:
Used
Year:
2012
Make:
KOMATSU
Moving Type:
Crawler Excavator
Operating Weight:
7TON
Maximum Digging Height:
698
Maximum Digging Depth:
295
Max Digging Radius:
378
Rated Speed:
158
Certification:
ISO
Warranty:
1 YEAR
After-sales Service Provided:
Field installation, commissioning and training, Field maintenance and repair service, Video technical support, Online support, Free spare parts
Hydraulic Cylinder Brand:
KOMATSU
Hydraulic Pump Brand:
KOMATSU
Hydraulic Valve Brand:
KOMATSU
Engine Brand:
KOMATSU
UNIQUE SELLING POINT:
High operating efficiency
Power(W):
158
Product name:
Komatsu Crawler Excavator
Keywords:
Used Komatsu Crawler Excavator
Model:
Komatsu PC78US Crawler Excavator
Brand:
Komatsu
Engine:
Komatsu
Type:
Hydraulic Crawlerl Excavator
Origin:
100% Japan
Color:
Yellow
Location:
China shanghai
Bucket capacity:
0.3
Прикажи цел коментар
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
багер гасеничар KOMATSU PC70-8 KOMATSU PC70-8 15.000 US$ Багер гасеничар 03/2014 2327 м/ч Кина
багер гасеничар KOMATSU PC60-7 KOMATSU PC60-7 11.500 € Багер гасеничар 04/2014 180 м/ч Кина, Shanghai
багер гасеничар KOMATSU PC78 KOMATSU PC78 13.500 € Багер гасеничар 2014 2568 м/ч Кина, Minhang District
багер гасеничар KOMATSU PC200-6 KOMATSU PC200-6 14.020 € Багер гасеничар 09/2014 3300 м/ч Кина
багер гасеничар KOMATSU pc 120 KOMATSU pc 120 18.000 US$ Багер гасеничар 2015 3000 м/ч Кина