Багер гасеничар JCB JS240LC

PDF
багер гасеничар JCB JS240LC
багер гасеничар JCB JS240LC
багер гасеничар JCB JS240LC слика 2
багер гасеничар JCB JS240LC слика 3
багер гасеничар JCB JS240LC слика 4
багер гасеничар JCB JS240LC слика 5
багер гасеничар JCB JS240LC слика 6
багер гасеничар JCB JS240LC слика 7
багер гасеничар JCB JS240LC слика 8
багер гасеничар JCB JS240LC слика 9
багер гасеничар JCB JS240LC слика 10
багер гасеничар JCB JS240LC слика 11
багер гасеничар JCB JS240LC слика 12
багер гасеничар JCB JS240LC слика 13
багер гасеничар JCB JS240LC слика 14
багер гасеничар JCB JS240LC слика 15
багер гасеничар JCB JS240LC слика 16
багер гасеничар JCB JS240LC слика 17
багер гасеничар JCB JS240LC слика 18
багер гасеничар JCB JS240LC слика 19
багер гасеничар JCB JS240LC слика 20
багер гасеничар JCB JS240LC слика 21
багер гасеничар JCB JS240LC слика 22
багер гасеничар JCB JS240LC слика 23
багер гасеничар JCB JS240LC слика 24
багер гасеничар JCB JS240LC слика 25
багер гасеничар JCB JS240LC слика 26
багер гасеничар JCB JS240LC слика 27
багер гасеничар JCB JS240LC слика 28
багер гасеничар JCB JS240LC слика 29
багер гасеничар JCB JS240LC слика 30
багер гасеничар JCB JS240LC слика 31
багер гасеничар JCB JS240LC слика 32
багер гасеничар JCB JS240LC слика 33
багер гасеничар JCB JS240LC слика 34
багер гасеничар JCB JS240LC слика 35
багер гасеничар JCB JS240LC слика 36
Заинтересирани сте за огласот?
1/36
PDF
39.900 €
Контактирајте го продавачот
Марка:  JCB
Модел:  JS240LC
Тип:  багер гасеничар
Година на производство:  2016
Работни часови:  10155 м/ч
Нето тежина:  25920 кг
Локација:  Холандија Nunspeet
Датум на објавување:  6.6.2024
Machineryline ID:  WP40467
Кабина
Клима уред: 
Дополнителна опрема
Хидраулика за хидрочекан: 
Состојба
Состојба:  половни
Дополнителни информации
VIN:  2050118
Боја:  жолт

Дополнителни информации — Багер гасеничар JCB JS240LC

Англиски
JCB JS240LC excavator on tracks
4 cylinder ISUZU 4HK1 140KW/188HP turbo diesel engine with about 10155 working hours on the servicemeter
Specification
Checkvalves on boom and stick cylinders
Hydraulic quickhitch
Condition
700mm wide undercarriage about 80% good
real nice machine
good running
no leaking
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

JCB JS370LC 74.900 € Багер гасеничар 2018 6099 м/ч Холандија, Nunspeet
JCB JS330LC 74.900 € Багер гасеничар 2018 5260 м/ч Холандија, Nunspeet
Hyundai HX220L 44.900 € Багер гасеничар 2016 9112 м/ч Холандија, Nunspeet
JCB 220Xlc 61.900 € Багер гасеничар 2019 4423 м/ч Холандија, Nunspeet
JCB JS 220 LC цена на барање Багер гасеничар 2015 13799 м/ч Холандија, Wijchen
JCB JS300LC 74.900 € Багер гасеничар 2019 5847 м/ч Холандија, Nunspeet