Огласот Багер гасеничар HITACHI ZX70 7ton Original Excavator е продаден и не е вклучен во пребарувањето!
Слични огласи
багер гасеничар HITACHI ZX200-3 HITACHI ZX200-3 цена на барање Багер гасеничар Кина, Shanghai
багер гасеничар HITACHI EX120 HITACHI EX120 цена на барање Багер гасеничар 5.160264 м 2.130552 м Кина, Shanghai
багер гасеничар HITACHI ZX70 7ton Original Excavator
Продадено
багер гасеничар HITACHI ZX70 7ton Original Excavator
багер гасеничар HITACHI ZX70 7ton Original Excavator слика 2
багер гасеничар HITACHI ZX70 7ton Original Excavator слика 3
1/3
Марка HITACHI
Модел ZX70 7ton Original Excavator
Тип багер гасеничар
Локација Сингапур Singapore
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Machineryline ID PW30135
Опис
Длабочина на копање 4.17576 м
Длабочина на копање 4165 мм
Радиус на копање 6.30936 м
Висина за истовар 5.39496 м
Вкупни димензии 6.06552 м × 2.25552 м × 2.71272 м
Капацитет на лопата 0.3001586 м³
Состојба
Состојба половни
Прво лакирање
Оригинална боја
Дополнителни информации
Боја црвен

Дополнителни информации — Багер гасеничар HITACHI ZX70 7ton Original Excavator

Англиски
AIBOR INTERNATIONAL GROUP CO.,LTD We are specialize in import, export and carry wide range of Used Heavy Construction
Machinery.
We have a great variety of machinery of different brands, please check the models below
1.used excavator (CAT, Doosan, Komatsu, Hitachi, Hundai, Kubota, Volvo, etc.)
2.used wheel loader
3.used crane (truck crane ,terrani crane ,etc.)
4.used forklift
5. used bulldozer
6.used road roller
7. used motorgrader
8. Backhoe Loader: JCB3CX, JCB4CX,
Used Caterpillar, Komatsu, Volvo, Hyundai,Hitachi,Doosan ,Dynapac Excavator, Wheel Loader, Compactor,Grader, Crane ...
With competitive price on selling