Багер гасеничар HITACHI ZX60 6ton Original Excavator

PDF
PDF
Цена:
на барање
Побарајте цена
Контактирајте го продавачот
Марка HITACHI
Тип багер гасеничар
Локација Хонг Конг
Датум на објавување мај 14, 2023
Machineryline ID DR32662
Опис
Длабочина на копање 3.770376 м
Длабочина на копање 3759 мм
Радиус на копање 6.230112 м
Висина за истовар 5.95884 м
Вкупни димензии 5.76072 м × 1.95072 м × 2.5908 м
Состојба
Состојба половни
Прво лакирање
Оригинална боја
Дополнителни информации
Боја црвен

Дополнителни информации — Багер гасеничар HITACHI ZX60 6ton Original Excavator

Англиски
AIBOR INTERNATIONAL GROUP CO.,LTD We are specialize in import, export and carry wide range of Used Heavy Construction
Machinery.
We have a great variety of machinery of different brands, please check the models below
1.used excavator (CAT, Doosan, Komatsu, Hitachi, Hundai, Kubota, Volvo, etc.)
2.used wheel loader
3.used crane (truck crane ,terrani crane ,etc.)
4.used forklift
5. used bulldozer
6.used road roller
7. used motorgrader
8. Backhoe Loader: JCB3CX, JCB4CX,
Used Caterpillar, Komatsu, Volvo, Hyundai,Hitachi,Doosan ,Dynapac Excavator, Wheel Loader, Compactor,Grader, Crane ...
With competitive price on selling
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

HITACHI EX120-5 цена на барање Багер гасеничар Кина