Багер гасеничар HITACHI ZX210

PDF
багер гасеничар HITACHI ZX210
багер гасеничар HITACHI ZX210 слика 2
багер гасеничар HITACHI ZX210 слика 3
багер гасеничар HITACHI ZX210 слика 4
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
багер гасеничар HITACHI ZX210 слика 6
багер гасеничар HITACHI ZX210 слика 7
багер гасеничар HITACHI ZX210 слика 8
багер гасеничар HITACHI ZX210 слика 9
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/9
PDF
45.970 €
Нето цена
89.900 BGN
55.164 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка HITACHI
Модел ZX210
Тип багер гасеничар
Година на производство 2010
Работни часови 14000 м/ч
Нето тежина 21800 кг
Локација Бугарија Sofia
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Machineryline ID XU29256
Опис
Длабочина на копање 6.5 м
Радиус на копање 9.9 м
Вкупни димензии 9.61 м × 2.99 м × 2.95 м
Капацитет на лопата 1.5 м³
Мотор
Марка Isuzu AI 4 HK 1 X
Сила 121 kW (165 кс)
Гориво дизел
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Боја портокалов
Дополнителни информации
Бугарски
Астралис предлага верижен багер Hitachi zx210-3 със следните технически характеристики:
тегло-21800кг.
Максимална дълбочина на копаене-6, 5m
Доставяме машини втора употреба по избор на клиента на ТОП ЦЕНИ. Работим с дългогодишни партньори в целия свят. Доставка до 1 седмица, след потвърдена поръчка.
За повече информация: на www. astralis. bg или 0879630620.
*Обявените цени са без ДДС.
Виж всички обяви в astralis. mobile. bg
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
багер гасеничар HITACHI EX 200 LC HITACHI EX 200 LC 45.800 US$ Багер гасеничар 2010 4800 м/ч Кина, Shanghai
багер гасеничар HITACHI ZX 250 LCN-3 HITACHI ZX 250 LCN-3 43.500 € Багер гасеничар 2010 10356 м/ч Германија, Lemgo
багер гасеничар JCB JS 260 JCB JS 260 47.000 € Багер гасеничар 2008 13000 м/ч Бугарија, Sofia
багер гасеничар CASE CX210B CASE CX210B 33.333 € Багер гасеничар 04/2007 11500 м/ч Бугарија, Sofia
багер гасеничар HITACHI ZX 250 LC-3 HITACHI ZX 250 LC-3 42.700 € Багер гасеничар 2011 15404 м/ч Полска, Hryniewicze