Багер гасеничар HITACHI PC240 24ton Original Excavator

PDF
PDF
Цена:
на барање
Побарајте цена
Контактирајте го продавачот
Марка HITACHI
Модел PC240 24ton Original Excavator
Тип багер гасеничар
Локација Хонг Конг
Датум на објавување мај 15, 2023
Machineryline ID BU32677
Опис
Длабочина на копање 6908 мм
Радиус на копање 10.18032 м
Висина за истовар 7.034784 м
Вкупни димензии 9.87552 м × 3.26136 м × 3.060192 м
Состојба
Состојба половни
Прво лакирање
Оригинална боја
Дополнителни информации
Боја жолт

Дополнителни информации — Багер гасеничар HITACHI PC240 24ton Original Excavator

Англиски
AIBOR INTERNATIONAL GROUP CO.,LTD We are specialize in import, export and carry wide range of Used Heavy Construction
Machinery.
We have a great variety of machinery of different brands, please check the models below
1.used excavator (CAT, Doosan, Komatsu, Hitachi, Hundai, Kubota, Volvo, etc.)
2.used wheel loader
3.used crane (truck crane ,terrani crane ,etc.)
4.used forklift
5. used bulldozer
6.used road roller
7. used motorgrader
8. Backhoe Loader: JCB3CX, JCB4CX,
Used Caterpillar, Komatsu, Volvo, Hyundai,Hitachi,Doosan ,Dynapac Excavator, Wheel Loader, Compactor,Grader, Crane ...
With competitive price on selling
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

HITACHI ZX240 цена на барање Багер гасеничар Кина
HITACHI ZX240 цена на барање Багер гасеничар Кина
HITACHI ZX200-3 цена на барање Багер гасеничар Кина, Shanghai