Огласот Багер гасеничар HITACHI ZX225 TOP stanje е продаден и не е вклучен во пребарувањето!
Слични огласи
багер гасеничар HITACHI ZX225US HITACHI ZX225US 29.500 € Багер гасеничар 2004 16000 м/ч Италија, Roma
багер гасеничар HITACHI ZX225US HITACHI ZX225US 26.000 € Багер гасеничар 01/2003 9436 м/ч Белгија, MONT (Houffalize)
багер гасеничар HITACHI ZX 160 LC HITACHI ZX 160 LC 26.500 € Багер гасеничар 2005 8516 м/ч Германија, Lemgo
багер гасеничар HITACHI ZX 130 LCN HITACHI ZX 130 LCN 28.500 € Багер гасеничар 2006 13000 м/ч Германија, Lemgo
багер гасеничар HITACHI ZX 210 LC-3 HITACHI ZX 210 LC-3 29.800 € Багер гасеничар 2006 9322 м/ч Холандија, Oude-Tonge
багер гасеничар HITACHI ZX225 TOP stanje
Продадено
1/29
28.500 €
Нето цена
34.770 €
Бруто цена
Марка HITACHI
Модел ZX225 TOP stanje
Тип багер гасеничар
Година на производство 06/2004
Работни часови 9983 м/ч
Нето тежина 24200 кг
Локација Словенија Sevnica
Датум на објавување јан 18, 2022
Machineryline ID AN27824
Каросерија
Кутија за алат
Мотор
Марка Isuzu
Сила 122 kW (166 кс)
Гориво дизел
Број на цилиндри 6
Кабина
Клима уред
Пневматски седишта
Греач за седишта
Авто радио
Помошни фарови
Сончев покрив
Дополнителна опрема
Централно подмачкување
Лопата
Хидраулика за хидрочекан
Состојба
Состојба половни
Прво лакирање
Оригинална боја
Дополнителни информации
Боја портокалов
Дополнителни информации
Словенечки
-letnik 2004
-9.983 delovnih ur
-delovna širina 3m
-delovna teža 24.200kg
-hidravlična hitra menjava
-izkopna žlica 60cm in nagibna plnirka 200cm
-vse hidravlične inštalacije
-podvozje 80%
-črpalka za gorivo
-centralno mazanje
-CE
...
Opravljen servis in pregled stroja.
Stroj pripravljen za takojšnje delo.
Cena:28.500Eur+ddv
Прикажи цел коментар