Багер гасеничар HITACHI EX55

PDF
багер гасеничар HITACHI EX55
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/2
PDF
18.500 €
Нето цена
22.200 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка HITACHI
Модел EX55
Тип багер гасеничар
Година на производство 1999
Нето тежина 5000 кг
Локација Украина Одесская обл
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Machineryline ID GM26553
Опис
Длабочина на копање 3.53 м
Радиус на копање 5.96 м
Висина за истовар 4.07 м
Вкупни димензии 5.91 м × 2 м × 2.48 м
Капацитет на лопата 0.28 м³
Мотор
Гориво дизел
Оски
Гумени гасеници
Дополнителна опрема
Лопата
Ралник на дозер
Состојба
Состојба половни
Оригинална боја
Дополнителни информации
Боја син
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
багер гасеничар HITACHI 380 HITACHI 380 цена на барање Багер гасеничар 04/1998 7000 м/ч Украина, Тростянець
багер гасеничар HITACHI EX300 HITACHI EX300 20.000 US$ Багер гасеничар 2000 208 кс Кина, Shanghai
багер гасеничар O&K RH9 O&K RH9 25.000 € Багер гасеничар 1999 Украина, Ковель
багер гасеничар HITACHI EX 120-5 HITACHI EX 120-5 21.820 € Багер гасеничар 2000 Обединето Кралство, Trillick, Omagh, County Tyrone
багер гасеничар HITACHI EX 165 LC HITACHI EX 165 LC 22.500 € Багер гасеничар 2000 11600 м/ч Германија, Lemgo