Багер гасеничар Caterpillar 312D

PDF
багер гасеничар Caterpillar 312D
багер гасеничар Caterpillar 312D
багер гасеничар Caterpillar 312D слика 2
багер гасеничар Caterpillar 312D слика 3
багер гасеничар Caterpillar 312D слика 4
багер гасеничар Caterpillar 312D слика 5
Заинтересирани сте за огласот?
1/5
PDF
22.000 US$
Нето цена
≈ 20.440 €
25.740 US$
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка:  Caterpillar
Модел:  312D
Тип:  багер гасеничар
Година на производство:  01/2021
Прва регистрација:  2021-01-01
Работни часови:  1200 м/ч
Нето тежина:  12000 кг
Локација:  Кина Shanghai
Датум на објавување:  9.6.2024
Machineryline ID:  BX39366
Опис
Длабочина на копање:  5.84 м
Длабочина на копање:  5840 мм
Радиус на копање:  8.43 м
Вкупни димензии:  7.59 м × 2.59 м × 2.97 м
Капацитет на лопата:  0.52 м³
Каросерија
Кутија за алат: 
Мотор
Гориво:  дизел
Оски
Ширина на стаза:  500 мм
Гумени гасеници: 
Кабина
Хидрауличен серво управувач: 
Токи-воки: 
Авто греач:  Eberspächer
Грејач на кабина: 
Патен компјутер: 
Клима уред: 
Контрола на клима: 
GPS: 
Пневматски седишта: 
Греач за седишта: 
Авто радио:  CD, MP-3, CD-changer
Греач на огледало: 
Круз контрола (темпомат): 
Тахометар: 
Електрично подигање на стакла: 
Ретровизори со електрично прилагодување: 
Помошни фарови: 
Сончев покрив: 
Фарови за магла: 
Дополнителна опрема
Централно подмачкување: 
Опрема за гасеничар: 
Хидрауличен чекан: 
Хидраулични ножици: 
Грајфер за багер: 
Лопата: 
Лопата за камења: 
Ралник: 
Ротирачки делови за булдожери: 
Опрема за копање: 
Опрема за чистење снег/мраз: 
Зафаќачка лопата: 
Композитна стрела: 
Хидраулика за хидрочекан: 
Хидраулика за грајфер: 
Систем за брза замена: 
Состојба
Состојба:  половни
Прво лакирање: 
Оригинална боја: 
Техничкиот преглед важи до:  2031-01-01
Гаранција::  1 година
Дополнителни информации
VIN:  Caterpillar 312D Tracked
Боја:  златен, металик

Дополнителни информации — Багер гасеничар Caterpillar 312D

Англиски
Caterpillar 312D Tracked excavator

Machine is good working condition.
Our engineers have inspected the machine and we provide after-sales service.

We have a big warehouse in Shanghai, China. 500 unit's machines on sale from stock.
Welcome to contact us, we will give you high quality machines and the best price.

Our Company also have Caterpillar/Komatsu/Hitachi/Kobelco/Hyundai/Volvo/Doosan/
Kubota/Bobcat/Case/Sany/Xcmg/Liugong/JCB/Dynapac:
Excavator/Bulldozer/Roller/Motor Grader/Crane/Backhoe loader/Skid Steer loader.

Welcome to contact us.
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Caterpillar 320C 20.000 US$ Багер гасеничар 01/2021 1200 м/ч Кина, Shanghai
Caterpillar 325BL 23.000 US$ Багер гасеничар 01/2021 1200 м/ч Кина, Shanghai
Caterpillar 313C 22.000 US$ Багер гасеничар 01/2021 1200 м/ч Кина, Shanghai
Caterpillar 315D 22.000 US$ Багер гасеничар 01/2021 1200 м/ч Кина, Shanghai
Caterpillar 320C 20.000 US$ Багер гасеничар 01/2022 1200 м/ч Кина, Shanghai