Багер гасеничар CATERPILLAR E200B

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/9
PDF
Цена:
на барање
Побарајте цена
Контактирајте го продавачот
Марка CATERPILLAR
Модел E200B
Тип багер гасеничар
Година на производство 2005
Локација Кина Shanghai
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Machineryline ID BB14147
Опис
Длабочина на копање 5.68 м
Радиус на копање 8.85 м
Висина за истовар 6.05 м
Вкупни димензии 9.705 м × 2.8 м × 2.83 м
Капацитет на лопата 0.57 м³
Мотор
Марка Caterpillar 3116
Сила 87 kW (118 кс)
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Боја жолт
Дополнителни информации
Англиски
1)Service
Pick you up from the airport
Book hotel for you
Guide you to visit Shanghai

2)Conditions and Shipment
Used but in good working condition
No oil leaking.
No heavy smoking.
Well serviced and maintained.
Be ready to work.
Price: Negotiable
Locate in shanghai China
Package: In bulk or by container
Deliver in 1-7 days after confirmation
Прикажи цел коментар
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
багер гасеничар CATERPILLAR E200B CATERPILLAR E200B 27.000 US$ Багер гасеничар 2005 118 кс Кина, Shanghai
багер гасеничар CATERPILLAR 320C CATERPILLAR 320C цена на барање Багер гасеничар 2006 99 кс Кина, Shanghai
багер гасеничар CATERPILLAR E200B CATERPILLAR E200B 21.500 US$ Багер гасеничар 2005 118 кс Кина, Shanghai
багер гасеничар CATERPILLAR E70 B CATERPILLAR E70 B 17.570 US$ Багер гасеничар 2005 4650 м/ч Кина, Shanghai
багер гасеничар CATERPILLAR 320B CATERPILLAR 320B 23.500 US$ Багер гасеничар 2005 4500 м/ч Кина, Shanghai