Багер гасеничар CATERPILLAR 330C

PDF
PDF
Цена:
на барање
Побарајте цена
Контактирајте го продавачот
Марка CATERPILLAR
Модел 330C
Тип багер гасеничар
Година на производство 08/2018
Прва регистрација 2018-09-10
Работни часови 2500 м/ч
Нето тежина 35108.1 кг
Локација Кина Hanghzou, Zhejiang
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Machineryline ID PE25166
Опис
Длабочина на копање 8.116 м
Висина за истовар 7.644 м
Вкупни димензии 11.88 м × 11.17 м × 3.21 м
Капацитет на лопата 1.8 м³
Каросерија
Кутија за алат
Мотор
Марка Caterpillar 2236
Сила 182 kW (248 кс)
Гориво дизел
Број на цилиндри 6
Евро Euro 4
Дополнителна опрема
Централно подмачкување
Состојба
Состојба половни
Техничкиот преглед важи до 2026-01-01
Дополнителни информации
Боја жолт
Дополнителни информации
Англиски
If you need any details and questions about machines, please contact me as following:

Contact: Sera

WhatsApp/покажи контакти/Skype: <покажи контакти="#seller-contacts">покажи контакти

Mobile: покажи контакти
Email: покажи контакти

About company:

ROME MACHINERY CO., LIMITED serves the construction, mining, industrial and municipal projects. We are a leading distributor in mining equipment, engineering facilities, environmental protection equipment, Used Construction Machinery including Dozers , Graders, Wheel Loaders, Backhoe Loaders, Excavators (Tracked & Wheeled), Cement Pump Trucks, Mixers, Cranes, Forklifts, Dump Trucks and related spare parts.
We have an engineer team who have worked in machinery industry for more than 20 years. Our team have supplied various of equipment for construction and mining projects in different countries.
We own factories&offices in Shanghai & Qingdao & Hangzhou, and we cooperate with specialized foreign construction teams to provide a full range of after-sales maintenance support. Sincerely welcome more friends to visit us. Meantime, we hope to be your best partner in future cooperation.
Прикажи цел коментар
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
багер гасеничар CATERPILLAR 374D CATERPILLAR 374D цена на барање Багер гасеничар 04/2018 2000 м/ч Кина, Hanghzou, Zhejiang
багер гасеничар CATERPILLAR 320D CATERPILLAR 320D 38.000 US$ Багер гасеничар 04/2018 2000 м/ч Кина, Hanghzou, Zhejiang
багер гасеничар CATERPILLAR 315C CATERPILLAR 315C цена на барање Багер гасеничар 02/2018 2500 м/ч Кина, Hanghzou, Zhejiang
багер гасеничар CATERPILLAR 336D CATERPILLAR 336D 64.145 € Багер гасеничар 08/2018 3000 м/ч Кина, Hanghzou, Zhejiang
багер гасеничар CATERPILLAR 307D CATERPILLAR 307D цена на барање Багер гасеничар 02/2018 2560 м/ч Кина, Hanghzou, Zhejiang
багер гасеничар CATERPILLAR 313D CATERPILLAR 313D цена на барање Багер гасеничар 11/2018 3152 м/ч Кина, Hanghzou, Zhejiang