Багер гасеничар CATERPILLAR 323D

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/10
PDF
Цена:
на барање
Побарајте цена
Контактирајте го продавачот
Марка CATERPILLAR
Модел 323D
Тип багер гасеничар
Година на производство 2012
Локација Кина Shanghai
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Machineryline ID WB14147
Опис
Длабочина на копање 5.78 м
Радиус на копање 8.98 м
Висина за истовар 5.99 м
Вкупни димензии 9.71 м × 3.18 м × 3.1 м
Капацитет на лопата 1.1 м³
Мотор
Марка Caterpillar 3066ATAAC
Сила 103 kW (140 кс)
Состојба
Состојба половни
Оригинална боја
Дополнителни информации
Боја жолт
Дополнителни информации
Англиски
1)Service
Pick you up from the airport
Book hotel for you
Guide you to visit Shanghai

2)Conditions and Shipment
Used but in good working condition
No oil leaking.
No heavy smoking.
Well serviced and maintained.
Be ready to work.
Price: Negotiable
Locate in shanghai China
Package: In bulk or by container
Deliver in 1-7 days after confirmation
Прикажи цел коментар
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
багер гасеничар CATERPILLAR 320D CATERPILLAR 320D цена на барање Багер гасеничар 2012 Кина, Shanghai
багер гасеничар CATERPILLAR 320D CATERPILLAR 320D цена на барање Багер гасеничар 2012 140 кс Кина, Shanghai
багер гасеничар CATERPILLAR 320C CATERPILLAR 320C 48.000 US$ Багер гасеничар 2012 138 кс Кина, Shanghai
багер гасеничар CATERPILLAR 320D CATERPILLAR 320D цена на барање Багер гасеничар 2011 140 кс Кина, Shanghai
багер гасеничар CATERPILLAR 329D CATERPILLAR 329D цена на барање Багер гасеничар 2013 202 кс Кина, Shanghai