Автодигалка XCMG XCMG QY75KC 75 ton used mobile truck crane mobile crane

PDF
автодигалка XCMG XCMG QY75KC 75 ton used mobile truck crane mobile crane
автодигалка XCMG XCMG QY75KC 75 ton used mobile truck crane mobile crane
автодигалка XCMG XCMG QY75KC 75 ton used mobile truck crane mobile crane слика 2
автодигалка XCMG XCMG QY75KC 75 ton used mobile truck crane mobile crane слика 3
автодигалка XCMG XCMG QY75KC 75 ton used mobile truck crane mobile crane слика 4
автодигалка XCMG XCMG QY75KC 75 ton used mobile truck crane mobile crane слика 5
Заинтересирани сте за огласот?
1/5
PDF
Цена:
на барање
Побарајте цена
Контактирајте го продавачот
Марка:  XCMG
Тип:  автодигалка
Година на производство:  2022
Прва регистрација:  2022
Носивост:  75000 кг
Локација:  Кина Shanghai
Датум на објавување:  9.6.2024
Machineryline ID:  VQ40499
Опис
Марка на кран:  XCMG
Модел:  QY75KC
Капацитет на крајот на стрелата:  75 т
Брзина:  85 км/ч
Каросерија
Резервно тркало: 
Кутија за алат: 
Носач на резервно тркало: 
Мотор
Марка:  Cummins
Сила:  276 kW (375 кс)
Гориво:  дизел
Евро:  Euro 5
Оски
Оски:  4
Суспензија:  хидраулично
Дупли тркала: 
Сопирачки
ABD: 
ABS: 
Brakematic: 
DEB: 
VEB: 
EBD: 
EBS: 
Telma: 
Интрадер: 
Моторна сопирачка: 
Ретардер: 
Хидраулични уреди за сопирање со складирана енергија: 
Кабина
Хидрауличен серво управувач: 
Токи-воки: 
Авто греач:  Hydronic
Грејач на кабина: 
Патен компјутер: 
Клима уред: 
Контрола на клима: 
GPS: 
Пневматски седишта: 
Греач за седишта: 
Авто радио:  CD, MP-3, CD-changer
Греач на огледало: 
Круз контрола (темпомат): 
Тахометар: 
Електрично подигање на стакла: 
Ретровизори со електрично прилагодување: 
Помошни фарови: 
Сончев покрив: 
Фарови за магла: 
Дополнителна опрема
ASR: 
Блокада на диференцијал: 
Алуминиумски фелни: 
Централно подмачкување: 
Состојба
Состојба:  половни
Прво лакирање: 
Оригинална боја: 
Техничкиот преглед важи до:  2030
Дополнителни информации
Боја:  златен, металик

Дополнителни информации — Автодигалка XCMG XCMG QY75KC 75 ton used mobile truck crane mobile crane

Англиски
XCMG truck crane
Model: QY75KC 75 ton
Original place: CHINA
condition: 95% new
The crane as you can see is in very good condition.However,it is used, the crane has No oil leak, ready for working anytime.

We are a big company specializing in the export of used equipment in Shanghai China. We provide crane, excavator, grader, loader, bulldozer, roller, dump truck, tractor, forklift..... ALL BRAND & ALL SIZE equipment. "Honesty is our policy" this is our motto,so we are very honest with our all customers this is why we have customers from all around the world. If you are interested in any types of our machine, don't hesitate to contact us !

1. Truck Crane

Japanese brand : TADANO /KATO /LIBHERR /KOBELCO /GROVE.....

Capacity : From 5T up to 300T

Chinese brand : XCMG/ SANY /CHANGJIANG /ZOOMLION......
Capacity : From 20T up to 200T

2. Crawler Crane

Japanese brand : KOBELCO /SUMITOMO /HITACHI /IHI /LINK-BELT ......
Capacity : From 30T up to 300T
Chinese brand : ZOOMLION/SANY/XCMG......
Capacity : From 30T up to 300T

3. Excavator

Chinese brand : ZOOMLION /SANY /LIUGONG......
Capacity : From 3T up to 50T
Other brand : CATERPILLAR /KOMATSU /HITACHI /DOOSAN /SUMITOMO /JCB.....
Capacity : From 3T up to 50T

4. Wheel Loader

Chinese brand : ZOOMLION /SANY /LIUGONG /LONKING ......
Popular model : LG956L LG936L 855N......
Other brand : CATERPILLAR /KOMATSU....
Popular model : 950G 950H 966G 966H......


Our Services
Pre-Sales Service
Book good hotel for you
Pick you up from airport
Show you and let you check the machine and listen to your suggestions.
Give you the highest discount on the machine you want
Show you around Shanghai

After-Sales Service
Your problem will be solved through video call and teach you how to install and solve the problem,if still it does not work,then our professional engineers will guide.
If,the spare parts have problem,original spare parts support

contact :Terry
phone/wechat/whatsapp
Прикажи цел коментар
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи