Автодигалка VOLVO F10 6x2 + crane

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/13
PDF
9.900 €
Контактирајте го продавачот
Марка VOLVO
Модел F10 6x2 + crane
Тип автодигалка
Километража 370000 км
Локација Естонија
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Machineryline ID PP25168
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Боја златен
Дополнителни информации
Англиски
Hi

For sale:

Volvo F10 6x2 crane truck

first reg. -1981
220 kw. 9600 cm3
6x2
890.000 km original
manual gearbox
E30.85 crane with cabin from 1989 + big log crapple
crane lifting scala 4m-7,5 t; 5m-5,8 t; 6m-4,9 t; 7m-4,2t; 8m-3,6t
4x hydraulic stabilization legs
sleeping cabin
full steel suspension
total weight 23tonexport price: volvo + crane : 9900 eur + transport


(possible the shipping or door to door transport to DE; NL; BE; and I can help the ro-ro shipments over world)


Look more offers покажи контакти

Company Ranners
ESTONIA
TEL, Viber; Whatsapp: покажи контакти
покажи контакти
e-mail: покажи контакти
Riho Sarapuu
Прикажи цел коментар
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи