Автодигалка Liebherr LTM 1140

PDF
PDF
Цена:
на барање
Побарајте цена
Контактирајте го продавачот
Марка Liebherr
Модел LTM 1140
Тип автодигалка
Година на производство 1988
Висина на подигање 45 м
Локација Грција Θεσσαλονίκη
Датум на објавување 21.11.2023
Machineryline ID VD29146
Опис
Марка на кран Liebherr
Модел LTM 1140
Дофаќач 20 м
Капацитет на крајот на стрелата 140 т
Противтежа 26000 кг
Мотор
Марка Mercedes Benz OM 424 309 kW / 420 PS
Сила 309 kW (420 кс)
Гориво дизел
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Боја жолт

Дополнителни информации — Автодигалка Liebherr LTM 1140

Грчки
LIEBHERR LTM 1140
Lifting Capacity : 140 ton.
Year:1988
Boom : 45m
Fly jib: 20m
Winches: 1
Counterweight: 26 ton.
Lower Engine: Mercedes OM 424 309 kW / 420 PS
Upper Engine: Mercedes OM 362 LA 131 kW / 180 PS
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Liebherr цена на барање Автодигалка 10/1986 160000 кг Грција, Eleftherio-Kordelio
Krupp KMK 4055 цена на барање Автодигалка 10/1988 35 м Грција, Eleftherio-Kordelio
Liebherr LT 1300 цена на барање Автодигалка 1984 106000 км Грција, Chalkida
Liebherr LG 1750 цена на барање Автодигалка 10/2010 2713 м/ч Грција, Eleftherio-Kordelio
Liebherr LTM 1500 8.1 цена на барање Автодигалка 10/2014 35800 км Грција, Thessaloniki